Studenti autoškol mohou od příštího týdne opět ke zkouškám

Autoškoly mohou od 12. dubna znovu přihlašovat své studenty ke zkouškám, vláda jejich konání s koncem nouzového stavu uvolnila.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Autoškoly však budou muset i nadále dodržovat některá omezení, testy na koronavirus už ale povinné nebudou. Řidičské zkoušky byly pozastaveny od začátku března, toto omezení zdržuje od dokončení autoškoly až desetitisíce studentů.
Jaké budou podmínky pro žáky autoškol

Provoz autoškol dosud zcela zakázaný nebyl, při dodržování protipandemických podmínek mohla pokračovat alespoň teoretická i praktická výuka. Od 2. března však vláda zastavila zkoušky řidičů, teď díky změnám vládních nařízení od 12. dubna opět povolí. Ve zkušebních místnostech bude moci být maximálně deset lidí včetně zkoušejícího, všichni musí mít povinně nasazený respirátor třídy FFP2 nebo srovnatelné úrovně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Respirátory musí mít nasazeny i při jízdě ve vozidle. Podle ministerstva dopravy však mezi omezení nebude patřit povinnost prokazovat se negativním testem na koronavirus. Krom početních a hygienických opatření by jinak zkoušky měly fungovat jako dosud. Respirátory jsou povinné i při jízdním výcviku, teoretická výuka pak pokračuje on-line.
Vládní omezení zdržela desetitisíce zájemců o řidičák

Omezení zkoušek brzdí podle dřívějších vyjádření autoškol až desetitisíce studentů, v průměru je denně absolvuje kolem 12 500 žáků. Kromě toho čekají na své zkoušky i ti, které zdržela při absolvování autoškoly pandemie už dříve. To vše tak ještě navyšuje už tak velký nápor žadatelů u autoškol a úřadů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Autoškoly musely vloni několikrát provoz úplně zastavit kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru. Nejdříve to bylo během nouzového stavu na jaře, potom také na více než měsíc na podzim. Letos i přes přísná opatření mohly autoškoly fungovat, podmínkou ale byly například respirátory a dodržování maximálního počtu osob. V Česku v současnosti působí zhruba 3000 autoškol.

58 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 67 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Finta hotelových uklízeček jak umýt okna za pět minut. Budou dokonale průzračná bez nežádoucích skvrn a šmouh
JakZdravě.cz
Přirozené způsoby jak si vyčistit plíce. Otevřou dýchací cesty, zlepší kapacitu plic a sníží zánět
VědaŽivě
Lávové tunely na Havaji mohou být inspirace pro kolonii na Marsu
ArmádníZpravodaj
Nejlepší strategické bombardéry na světě