Studie potvrdila odolnosti děti proti koronaviru | Události247.cz

Česká studie potvrdila větší odolnost mladých lidí proti koronaviru

Nemocnice Havlíčkův Brod ve své studii prokázala, že mladí lidé jsou velmi odolní proti nemoci covid-19.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků provedlo v nemocnici Havlíčkův Brod studii, které se zúčastnili studenti tamního gymnázia. Cílem bylo zjistit do jaké míry jsou studenti odolní vůči koronaviru díky protilátkám, které již mají v těle. Závěr studie je opravdu optimistický a ukazuje, že většina mladých lidí má díky silné imunitě přirozenou odolnost vůči koronaviru a nepředstavují tak přílišnou hrozbu. Naopak to podle studie vypadá, že mladí lidé aktivně přispívají ke kolektivní imunitě.
Mladí lidé odolají i v přítomnosti nakaženého

Celé studie se zúčastnilo 196 studentů, u kterých v průběhu června zjišťovali obsah protilátek v krvi. Pomocí dotazníků pracovníci laboratoře zjišťovaly všechny potřebné údaje, jako je věk, prodělání nemoci covid-19, způsob testování na koronavirus, zdroj nákazy, klinické příznaky a také informace o tom, kolik lidí v jejich okolí prodělalo onemocnění covid-19. Statistická část pracovníků pak z těchto anonymních dotazníků vyhodnotila výsledky.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Studie zjistila, že v 83 ze 196 rodin byl někdo nakažený nemocí covid-19 a byl testován metodou PCR. V těchto případech zůstávali studenti v karanténě se zbytkem rodiny a ukázalo se, že 62 studentů mělo pozitivní protilátky. Dalších 21 studentů ale žádné protilátky nemělo a znamená to tedy, že i přes pobyt v karanténě s infikovaným člověkem se ani jeden z nich vůbec nenakazil. Zdá se tedy, že téměř třetina středoškolské populace byla v době největšího rozmachu koronaviru vůči nákaze rezistentní. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Závěr studie tedy říká, že děti a středoškoláci nejsou ohroženou skupinou a z velké většiny netrpěli vážným průběhem onemocnění, nebyli hospitalizovaní a ani neumírali. Uzavření škol tedy mělo spíše negativní vliv na fyzické a mentální zdraví, protože během doby, kdy byly školy zavřené, výrazně klesla kvalita vzdělávání. Podle vedoucích studie je toto první výzkum v Česku, který byl schopný dokázat velkou odolnost u středoškoláků a dětí, a je prozatím jediný svého druhu.

Zdroj: Seznamzpravy

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 335 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím