Tesco stahuje z obchodů oblíbenou pochoutku. Lidem může způsobit vážné zdravotní problémy

Neustále přibývá případů, kdy jsou z prodeje stahovány potraviny, které nevyhovují parametrům.

i Zdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Obchodní řetězec Tesco se rozhodl pro stažení hned několika „zdravých“ tyčinek. Zákazníci, kteří mají tyto oblíbené pochoutky doma, je mohou vrátit do kterékoliv prodejny Tesco. Tam jim bude za ně na pokladně vyplacena kupní cena v plné výši, psal o tom web Kupi. Tyčinky totiž obsahují vyšší než stopové množství mléčné bílkoviny, která v nich ale nemá co dělat, protože není uvedena na etiketě, uvádí dále Kupi.

Nebezpečí alergických reakcí

U lidí, kteří jsou citliví na mléko, by mohla mléčná bílkovina vyvolat alergické reakce,“ řekla Událostem247 lékařka Ruth Gratzlová. Proto je potřeba, aby se tito lidé konzumaci těchto konkrétních výrobků vyhnuli a předešli tak vážným zdravotním komplikacím. Stáhnutí z prodeje se týká všech šarží uvedených tyčinek, píše Kupi.

Jedná se například o proteinové veganské tyčinky s kakaem a kokosem, vanilkou a mandlemi s čokoládou, všechny o hmotnosti 40 gramů. Mezi staženými produkty z prodeje jsou také tyčinky, které jsou bezlepkové, například s arašídy, kešu i pistáciemi. Přesné šarže uvádí Tesco na svému webu společnost .

Jedna tyčinka jako plátek masa

Já dlouhodobě sportuji a chodím do posilovny, takže proteinové tyčinky jsou pro mě ideální, když mám hlad a nemám moc času na přípravu zdravé svačiny. Kupuji si je i v Tescu, je možné, že mám doma i tyto. Nemám ale naštěstí žádné zdravotní omezení, takže mi případná mléčná bílkovina určitě neuškodí, tím pádem tyčinky ani vracet nebudu,“ řekl Událostem247 Marek Hromádka z Mikulova.

iZdroj fotografie: abcMedia
Bílkoviny v tyčince jsou lehce stravitelné a mají vysokou biologickou hodnotu, díky které se poměrně rychle dostanou ke svému hlavnímu adresátovi, ke svalům

Proteinové tyčinky jsou vnímány jako potravina zdravé výživy. Používají je sportovci i lidé, kteří chtějí zhubnout. Označení proteinové vzniklo díky vyššímu obsahu bílkovin. Psal o tom web Náš region. Nejčastěji se přibližuje 20 gramům na jednu tyčinku, což odpovídá jednomu stogramovému plátku libového masa. Proto tyto tyčinky mnohdy slouží jako náhrada za běžné cukrovinky v domnění, že obsahují malé nebo žádné množství cukru, dodává Náš region.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články