Inspekce zjistila, že vepřová šunka z Kauflandu může být zdraví nebezpečná

Češi jsou milovníci uzenin. Párky, salámy a šunky nakupují ve velkém. Teď by však lidé měli zpozornět.

i Zdroj fotografie: Manvydasz / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Obchodní řetězec Kaufland stahuje z prodeje vepřovou šunku Pirátské dukáty, píše web TN. Šunka totiž neobsahuje stabilizátory a konzervanty, takže její výrobce nemůže zaručit správné tepelné opracování. Stažení se týká pouze produktů s určitými daty minimální trvanlivosti. Při výrobě totiž došlo k poruše kalibrace teplotního senzoru ve varné komoře. Šunka může být i zdraví nebezpečná. Žádné další výrobky dotčeny nejsou, uvádí Kaufland na svých webových stránkách.

Vrácení peněz i bez účtenky

Jedná se o výrobek, který neobsahuje stabilizátory a konzervanty. Dodavatel POCTIVÁ MORAVSKÁ – sociální podnik se proto z preventivních důvodů rozhodl výše uvedené šarže stáhnout z prodeje,“ uvedla pro Události247 mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Jde o výrobky s minimálními daty trvanlivosti a šaržemi od 31. 5. 2023 šarže L:183, a to do 21. 6. 2023 šarže L:214. Konkrétní data i šarže uvádí Kaufland na svém webu.

iZdroj fotografie: Kaufland
Společnost POCTIVÁ MORAVSKÁ – sociální podnik, se všem omlouvá za vzniklé nepříjemnosti

Dodavatel se za vzniklé nepříjemnosti omluvil. Zákazníci, kteří dané produkty zakoupili a mají je ještě doma, mohou společnost kontaktovat na lince +420 515 145 831 nebo e-mailu [email protected]. Produkt také mohou vrátit v kterékoli prodejně Kaufland. Kupní cena jim bude samozřejmě vrácena i v případě, že už nemají účtenku o daném nákupu, píše Kaufland na svém webu.

Vadné byly i klobásy nebo španělská šunka

Tak zrovna tuhle šunku kupuji docela často, chutná nám a musím teda zkontrolovat, jestli zrovna uvedené šarže nemáme doma. Kupovat uzeniny je v poslední době sázka do loterie, nedávno jsem v Lidlu koupila balenou kuřecí šunku, která i když ještě nebyla prošlá, po otevření měla úplně zkyslý zápach. Vracet jsem ji ale nešla, nechtělo se mi tam s nikým dohadovat,“ popsala pro Události247 Jana Loskotová z Třebíče.

iTéměř 750 kilogramů potravin, které byly převáženy v nevyhovujících hygienických a teplotních podmínkách objevili v jednom týdnu celníci z Libereckého kraje

Není to poprvé, co se na trhu objevila závadná uzenina. Obchodní řetězec Ahold stáhl už dříve z tuzemského prodeje zásilku více než dvou tun španělské šunky, která obsahovala zvýšené množství bakterie listerie. Psal o tom web Týden. Minulý rok se prodávaly italské klobásy, které také mohly obsahovat listerie. Mezi spotřebitele se tehdy dostalo více než 55 kilogramů, které se prodaly v prodejně v Chrášťanech u Prahy, psal o tom web iDnes.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články