V České republice hrozí zavírání dalších regionů a možná i celé země

V České republice hrozí zavírání dalších regionů a možná i celé země

Nepříznivá koronavirová situace se v České republice i nadále stupňuje. Hrozí uzavírání dalších krajů a v jednání je také uzavření celé země.
i Zdroj fotografie: istockphoto.com

V České republice se již uzavřely regiony s nejhorším a nejkritičtějším šířením koronaviru. Jednalo se o Cheb, Sokolov a Trutnov. Podle slov ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), může být situace v průběhu dvou a tří týdnů mnohem horší. V takovém případě by muselo dojít k uzavření dalších regionů, ke zpřísnění vládních opatření, a dokonce k úplnému uzavření celé republiky.

Zhoršená situace

Zásadní roli v rychlém šíření koronaviru v posledních dnech má nová britská mutace, která je mnohem agresivnější než dosavadní verze viru covid-19. V nejvíce kritických regionech bylo potvrzeno přes 80 % britské mutace ze všech pozitivních testování. Konkrétní regiony s nejvyšším šířením covidu již byly uzavřeny a zpřísňují se pro ně podmínky. Neotevřou obchody a jestli své studenty pustí od 1. března do škol je velkou otázkou. Pravděpodobně ale ne.

iZdroj fotografie: istockphoto.com

Dalším vlivem, který přispívá k rychlému šíření koronaviru je podle ministra zdravotnictví Jana Blatného nedodržování vládních opatření. „Řešením je uvědomělý přístup každého z nás místo dalších restrikcí,“ uvedl ministr zdravotnictví na svou obranu v plánu opětovného otevření obchodů, podle jeho vyjádření se totiž nejedná o rozvolňování.

Rychle stoupající čísla

V úterý v České republice přibylo téměř 12 500 potvrzených případů nákazy koronavirem. Jedná se největší nárust od 8. ledna. V nemocnicích je téměř 6 200 lidí s nákazou, což činí druhé nejvyšší číslo mimo 3. listopadu. Zdravotnické síly začínají být na pokraji svých možností a nutné jsou také transporty nakažených do jiných regionů a také do zahraničí.

iZdroj fotografie: istockphoto.com

Podle vyjádření ministra zdravotnictví, se celá situace má v průběhu dvou až tří týdnů ještě zhoršit. V plánu je proto zapojení specializovaných nemocnic a také armádních lékařských sil, které se doposud na péči o pacienty nakažené koronavirem nepodílely. V jednání je také opětovné zavedení pracovní povinnosti mediků, případně zdravotníků ambulantního sektoru.

128 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 134 hlasů
Nahlásit chybu
Soutěž pro naše čtenáře
Tento týden už po čtvrté v řadě budeme pravidelně losovat výherce luxusní vířivky v hodnotě 65 000 Kč, zadejte e-mail a zúčastněte se.
Další slosování soutěže za:
Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů