V květnu se do škol k prezenční výuce vrací další žáci. Týká se to ale jen několika vybraných krajů

Od příštího týdne se k prezenční výuce vrátí žáci druhého stupně, týká se to ale jen některých krajů. Děti se budou ve výuce střídat po týdnu.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V pondělí 3. května mohou do školních lavic zasednout žáci druhého stupně základních škol v Královéhradeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji. Ve stejném termínu se mohou plně otevřít mateřské školy ve Středočeském kraji a v Praze. V těchto dvou místech by se mohli do školy vrátit i žáci druhých stupňů za předpokladu, že se bude epidemická situace i nadále zlepšovat.

Další obnovení výuky bude záležet na vývoji epidemie

O dalším návratu k prezenční výuce bude vláda rozhodovat až ve čtvrtek podle aktuálních údajů o nově nakažených, přičemž ministerstvo postupuje dle počtu nově nakažených na 100 tisíc obyvatel – klesnout musí pod stovku za posledních sedm dní (tedy méně jak 100 nakažených na 100 000).


iZdroj fotografie: Depositphotos

Vychází přitom z dat nasbíraných v jednotlivých krajích a opatření postupně uvolňuje v těch, které jsou na tom lépe. Už v pondělí 26. dubna tak mohly jít do školek všechny děti v Královéhradeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji. V pondělí se obnovila také praktická výuka, do laboratoří, dílen a ateliérů se vrátilo okolo 130 tisíc mladých lidí.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Školy se kvůli epidemii kompletně zavřely 1. března, většina ale měla výuku na dálku už několik týdnů předtím. Jako první se k prezenční výuce vrátil rotačně 12. dubna první stupeň základních škol. Podle ministerstva školství ho navštěvuje zhruba 523 tisíc žáků.

Maturanti letos dostanou větší šanci, aby zkoušku udělali

Obnovení praktické výuky je prioritou ministerstva školství. Původně k ní mělo dojít už v první polovině března, po zhoršení epidemické situace ale se tento záměr posunul na 12. dubna. Ani to však nakonec nestačilo a vláda datum návratu ještě několikrát odložila. Podle zástupců školských asociací jsou díky tomu školy na příchod žáků už delší dobu připravené.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Uvolnění výuky podle nich sice přichází za pět minut dvanáct, ale žákům ještě umožní zvládnout maturity nebo závěrečné zkoušky. Letošní maturity navíc přináší novinku, maturanti mohou využít možnost opravy didaktických testů v červenci a opravy praktické zkoušky do konce prázdnin. Ministerstvo navíc zvýší počet opravných pokusů z běžných dvou na tři. Pokud tedy maturanti neudělají testy napoprvé na konci května, mohou si je opravit v termínu 7. až 9. července.

Zdroj: MZČR

143 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 271 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Tajemství instalatérů, která prodlouží životnost pračky nejméně o pět let a zabezpečí spolehlivou funkčnost
JakZdravě.cz
Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity
VědaŽivě
Transformace buněk může být lékem na závažnou civilizační chorobu
ArmádníZpravodaj
Ikonický Colt 1911 slouží americkým vojákům již 110 let. Jedná se o bezkonkurenční zbraň