Podle velvyslance ČR při na NATO Landovského potrvá válka na Ukrajině ještě dlouho. Výsledek konfliktu prý ovlivní i západní podpora

Podle velvyslance ČR při NATO Jakuba Landovského je mír na Ukrajině v nedohlednu a Ukrajinci budou potřebovat větší přísun zbraní.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Také experti na vojenské strategie a Rusko se shodují, že válka jen tak neskončí a o jejím výsledku rozhodne, jak výraznou a vytrvalou podporu bude Západ poskytovat bránícím se Ukrajincům. Píše o tom Český rozhlas. Spojené státy zatím poslaly Ukrajině pomoc v hodnotě ročního rozpočtu ruské obrany, píše dále Český rozhlas.

Rusko rozmisťuje miny

Velvyslanec Landovský Novinkám řekl, že válka potrvá ještě dlouho, protože nic nenasvědčuje tomu, že by Rusko svoje chování radikálně měnilo. „Je proto důležité udržet nejen mezinárodní jednotu, ale i jednotu uvnitř jednotlivých spojeneckých zemí včetně České republiky. Aby společnost, která je už teď těžce zkoušená válkou, za kterou nikdo z nás nemůže, dokázala delší stres a vypětí přežít,“ vysvětlil Novinkám s tím, že si nemyslí, že by válka do roka skončila.

Britské ministerstvo obrany ve své pravidelné zprávě, která shrnuje nejnovější poznatky britských zpravodajských služeb na Twitteru uvedlo, že Rusko pravděpodobně rozmisťuje kontroverzní protipěchotní miny podél své obranné linie na Donbasu na východě Ukrajiny. Potenciálně tak mohou způsobit rozsáhlé oběti mezi vojáky i místními civilisty. České noviny upozorňují, že tvrzení britského ministerstva nebylo možné bezprostředně ověřit.

Je otázka, jak dlouho ještě Ukrajinci vydrží

Odhadnout dnes konec války je velmi obtížné,“ řekl Událostem247 bezpečnostní expert Andor Šándor. „Klidně se může stát, že do měsíce dojde k příměří z důvodu, že viditelně nevíme nic o žádných jednáních. Snad jen o nějakém úsilí tureckého prezidenta Erdogana, který to podle mě hraje velmi dobře a snaží se dostat do vrcholné ligy tím, že udržuje kontakty s Putinovým režimem,“ vysvětluje Šándor.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Válka na Ukrajině

Na Ukrajinské straně podle něj není důvod přestat válčit. „Podpora verbální i materiální je stále velká. Podpora vnitřní, vzdát se jakéhokoliv území, je téměř nulová. Další boje bohužel povedou k dalším obětem a k dalšímu ničení infrastruktury. Pokud jde o Rusko, tam si umím představit, že ty územní zisky umí Putin přetavit v nějaká politická prohlášení ve smyslu, že speciální vojenská operace skončila. Vyhráli jsme, zapomeňte. Je otázkou, zda ještě za rok budou Ukrajinci schopni válčit,“ dokončil Šándor.

Co si o průběhu konfliktu na Ukrajině myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Střelci na palubách vrtulníků. Tvrdě prověřeni Vietnamem, Afghánistánem a řadou dalších konfliktů