Všichni čekali jaro a přišel mráz. Meteorologové vydali týdenní předpověď, která nepotěší hlavně zahrádkáře a pěstitele

Zima se pořád nevzdává, a i když je květen, počasí tomu moc neodpovídá. Po teplé a slunečné sobotě se v neděli ochladilo, a stejný je i začátek nového týdne.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Podle meteorologů bychom měli z kraje týdne počítat se zataženou oblohou. V pondělí odpoledne může sprchnout a v noci na úterý přijdou dokonce přízemní mrazíky, nejnižší teploty klesnou až na -1 °C. Odborníci varují, že by mrazíky mohly poškodit zeleninu, vinnou révu a kvetoucí ovocné stromy.
Postupně se bude oteplovat, slunce se ale ještě neukáže

V úterý by se mohlo konečně oteplit, meteorologové slibují polojasno až oblačno. Během dne se ale obloha od západu zatáhne a bude pršet. Teploměr přes den ukáže 10 stupňů, na jihovýchodě ale naměří až 20 °C. Středa bude opět oblačná až zatažená a místy zaprší. Na horách mohou přijít smíšené až sněhové srážky, nejnižší noční teploty klesnou na 8 až 4 °C. Nejvyšší denní se pak vyšplhají na 10 až 14 stupňů, na jihovýchodě území ČR to může být až 16 °C.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Ovocné stromy by mohly hodně utrpět.

Slunce se moc neukáže ani ve čtvrtek, kdy bude polojasno až oblačno, od západu zataženo, postupně se počasí ještě více pokazí a přinese déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty budou 5 až 1 °C, na některých místech se opět mohou vyskytnout i přízemní mrazíky. Nejvyšší čtvrteční denní teploty se budou pohybovat mezi 11 až 15 °C.

Po zamračeném pracovním týdnu se konečně ohřejeme

Víkend nás ale mile překvapí. Pátek ještě nebude nic moc, obloha bude oblačná až zatažená, na většině území budou přeháňky, nebo vydatnější déšť. Teploty v noci budou mezi 3 a 7 °C. Nejvyšší denní už budou oproti předchozím dnům vlídnější, budou se pohybovat mezi 12 až 16 °C.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Ani první výsadba by nemusela přežít celá.

Od soboty už ale bude počasí konečně jarní, meteorologové slibují polojasnou až jasnou oblohu. V noci bude ještě chladno, naměříme jen okolo 5 až 0 °C a místy se vyskytnou přízemní mrazíky, postupně bude 10 až 5 °C. Denní teploty budou stoupat pozvolna, nejdříve na 13 až 18 °C, v příštím týdnu už se dočkáme opravdu jara a teplot mezi 20 až 25 °C.

Zdroj: ČHMÚ

61 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 414 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Tajemství instalatérů, která prodlouží životnost pračky nejméně o pět let a zabezpečí spolehlivou funkčnost
JakZdravě.cz
Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity
VědaŽivě
Transformace buněk může být lékem na závažnou civilizační chorobu
ArmádníZpravodaj
Ikonický Colt 1911 slouží americkým vojákům již 110 let. Jedná se o bezkonkurenční zbraň