Vznik nové polní nemocnice. Mění se prostor brněnského výstaviště

O tom, že nemocnice mají nedostatečné kapacity, se již nějaký čas intenzivně hovoří. Bylo třeba vymyslet provizorní řešení, které nabízí tvorba dočasných polních nemocnic. Jedna taková právě teď vzniká v pavilonu Brněnského výstaviště.
i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

O tom, že nemocnice mají nedostatečné kapacity, se již nějaký čas intenzivně hovoří. Bylo třeba vymyslet provizorní řešení, které nabízí tvorba dočasných polních nemocnic. Jedna taková právě teď vzniká v pavilonu Brněnského výstaviště.
Volná kapacita

Nemocnice by měla být schopna pojmout přes tři sta pacientů. Je s ní ovšem počítáno jako s krizovým řešením a stále ještě není v provozu. Jakmile by se běžné nemocnice ocitly na pokraji svých sil a kapacit, mohla by být spuštěna tato provizorní varianta.


iZdroj obrázku: Pixabay.com
Nemocnice by měla mít potřebné vybavení

Veronika Plachá, která je mluvčí Fakultní nemocnice v Brně tvrdí, že jsou zdravotníci na místě v pohotovosti. Již desítky lůžek jsou k dispozici a připojeny na potřebné zdravotnické vybavení.

Kdy se spustí provoz?

Tuto otázku zatím není nikdo schopný zodpovědět. Vše totiž záleží na vývoji situace ve státě. Pokud se virová situace zhorší, bude muset vedení nemocnice zakročit a polní nemocnici uvést do provozu. Fakultní nemocnice v Brně má k dispozici téměř 400 lůžek, ale polovina z toho je již pacienty s COVIDEM-19 zaplněna.

Taková nemocnice má ovšem velkou kapacitu. Hůře jsou na tom menší zdravotnická zařízení. Proto jsou občas pacienti nuceni přejít i do jiného města, aby měli možnost podstoupit léčení. Naštěstí si kraje, ale i města pomáhají, a proto zatím nedošlo na nejhorší situaci.


iZdroj obrázku: Pixabay.com
Podobné řešení vzniklo i v Praze

Soukromí i v polní nemocnici

Pacienti se nemusí obávat zdejších podmínek. Polní nemocnice je sice vybavena narychlo, ale jsou v ní umístěny kóje, které drží pacienty od sebe a nabízejí jim také soukromí. Zajištěny jsou všechny potřebné kvalitní přístroje, strava z blízkého zdravotnického zařízení a profesionální zdravotníci.

Milé gesto

Výstaviště si uvědomuje, jak závažná je tato situace, a proto je částka za pronájem jen symbolická. Zdravotníci tak mohli ihned začít připravovat prostor tak, aby vyhovoval všem nárokům a nebylo třeba si dělat starosti s financováním.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 107 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Bydlím zdarma v chytrém domečku o pár metrech čtverečních. Postavila jsem ho svépomocí bez hypotéky a nemůžu být šťastnější
JakZdravě.cz
Tělo vám těmito symptomy předpovídá infarkt. V žádném věku je nepodceňujte, důsledky mohou být fatální
VědaŽivě
Pozor, i v Česku narazíte na smrtelně jedovaté pavouky. Co dělat po styku s nebezpečným osminožcem?
ArmádníZpravodaj
Britské námořnictvo o polovinu zvýší sílu svých torpédoborců. Co je důvodem tak razantního kroku?