Za úspěch se musí platit. ČSSD představila svůj plán, jak nalákat voliče komunistů pod svá křídla

ČSSD se rozhodlo zkusit přetáhnout voliče komunistům. V jejich nového programu chce strana vyšší daně pro bohaté.
i Zdroj fotografie: Úřad vlády ČR
                   

Česká strana sociálně demokratická ve svém novém programu v úterý představila zvýšení daní pro lidi s vysokými příjmy. ČSSD tím chce zřejmě přetáhnout hlasy voličů komunistické strany. Zdecimovaní socialisté chtějí touto cestou zřejmě zachránit svou pozici ve Sněmovně. Jana Maláčová tedy na jedné straně šikovně rozhazuje peníze důchodcům, aby na druhé straně lidem s vyššími příjmy peníze zase brala. Zda se tento tah ČSSD vyplatí se ukáže po podzimních volbách.
Stejný plán měl i Sobotka

Už za premiéra Bohuslava Sobotky chtěla ČSSD tento návrh do svého programu přidat. V té době ovšem byl plně u moci miliardář Andrej Babiš, jehož spolupracovníci a kolegové jsou vesměs lidé s velmi vysokými příjmy a tak tento návrh neměl šanci. Další novinkou v programu sociálních demokratů je pokutování vlastníků s dlouho neobsazenými byty. Tímto chce ČSSD zabránit machinacemi s obytnými prostory. 


iZdroj fotografie: Facebook / ČSSD

Společně s plány na zvýšení minimální mzdy nebo zavedení čtyřdenního pracovního týdne s pěti týdny dovolené to vypadá, že sociální demokraté cílí také na nižší dělnickou třídu, která podle statistik chodí k volbách jen z velmi malého procenta. Podle průzkumů ale ani po představení nového volebního programu preference ČSSD nestouply. 


iZdroj fotografie: Úřad vlády ČR

Podle některých expertů slibované změny, kterými se chce ČSSD dostat do sněmovny, nejsou reálné. Důchodový balíček připravený Janou Maláčovou by podle nich dostal rozpočet České republiky dlouhodobě do mínusu a ani vyšší daně pro bohaté nejsou reálné. Jejich preference srazilo také chování předsedy Jana Hamáčka, který byl účastníkem kauzy Sputnik V a v neposlední řadě jejich voliče přebírá hnutí ANO, které má nesrovnatelně lepší PR experty než ČSSD.

Zdroj: ČSSD

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 235 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Bydlím zdarma v chytrém domečku o pár metrech čtverečních. Postavila jsem ho svépomocí bez hypotéky a nemůžu být šťastnější
JakZdravě.cz
Tělo vám těmito symptomy předpovídá infarkt. V žádném věku je nepodceňujte, důsledky mohou být fatální
VědaŽivě
Pozor, i v Česku narazíte na smrtelně jedovaté pavouky. Co dělat po styku s nebezpečným osminožcem?
ArmádníZpravodaj
Britské námořnictvo o polovinu zvýší sílu svých torpédoborců. Co je důvodem tak razantního kroku?