Žáci by se mohli doučit zameškanou látku na kempech v létě

Namísto opakování ročníku by mohli žáci a studenti dohnat výuku na letních doučovacích kempech, navrhuje ministr školství.
i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Ve školách se za poslední rok odučilo minimum látky, všichni jsou nyní odkázáni na domácí výuku a jistou formu samostudia. Způsobů, jakými by bylo možné zabezpečit to, že by žáci a studenti dohnali látku, je spousta. Mezi nejvíce diskutovaný patří opakování ročníku, takovou možnost však neuznává ministr školství Plaga, ten je za jiná řešení.
100 milionů na doučovací kempy

Takovou variantou, s níž přišel Robert Plaga teprve nedávno, a která by se mu nejvíce zamlouvala, je zavedení letních táborů, na nichž by se děti doučily vše, co zameškaly. Představa je taková, že by se v kempech měly především dorovnat rozdíly, způsobené rozdílným přístupem k výuce či jinými možnostmi různých škol.

iZdroj fotografie: Vlada.cz

Podle Plagy je potřeba dorovnat rozdíly v probrané látce, kempy by tomu mohly pomoci.

Na samotnou realizaci těchto táborů plánuje ministerstvo školství vyčlenit 100 milionů korun, z nichž by se celá akce financovala. Peníze by sloužily k zajištění zdrojů, prostor a pedagogů, případně k dalším nezbytným záležitostem. Nečinili by se zde však pouze učitelé, ministerstvo by rádo do tohoto programu zapojilo i studenty pedagogických fakult.
Jak jinak zabezpečit výuku?

Kempy nejsou jediným plánem ministerstva školství, podle Plagy je potřeba učinit více kroků a počítat s tím, že výpadek ve výuce mohou žáci dohánět až tři roky. Je však nezbytné učinit jisté kroky již nyní, zajistit personál a případně i studenty pedagogiky, organizace a dobrovolníky, kteří by byli ochotni se mladším žákům věnovat i po výuce.

iZdroj fotografie: Vlada.cz

Ministr školství je zásadně proti opakování ročníku, s premiérem se neshodnou ani na podobě maturit.

Děti by mohly v budově školy trávit čas nad rámec vyučovaných předmětů a ve speciálních zájmových kroužcích se postupně dovzdělat v tom, co zameškaly nebo co se nestihlo podrobně probrat během hodiny. Již nyní na své budoucí kroky získalo ministerstvo vyšší částku na podporu vzdělávání, ta byla nevýšena na 23 miliard korun.

68 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 229 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Finta hotelových uklízeček jak umýt okna za pět minut. Budou dokonale průzračná bez nežádoucích skvrn a šmouh
JakZdravě.cz
Přirozené způsoby jak si vyčistit plíce. Otevřou dýchací cesty, zlepší kapacitu plic a sníží zánět
VědaŽivě
Lávové tunely na Havaji mohou být inspirace pro kolonii na Marsu
ArmádníZpravodaj
Nejlepší strategické bombardéry na světě