Zdechnete a skončíte v pekle, hrozila policistům | Události247.cz

Zdechnete a skončíte v pekle, hrozila žena policistům po smrti Roma v Teplicích. Do vězení nepůjde

Po incidentu, při kterém policista klečel na zátylku agresivního zdrogovaného muže, jenž pak zemřel, se zvedla vlna vášní a protestů. Pitva ale neprokázala jejich zavinění.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Žena, která vyhrožovala smrtí policistům, dostala od teplického soudu osmnáctiměsíční podmínečný trest. Případ souvisel s červnovým zásahem policistů proti romskému muži, který pak zemřel. Na sociálních sítích byl přirovnáván ke Georgi Floydovi. Kauza v Teplicích vzbudila emoce i demonstrace. Z rozsudku vyplývá, že obžalovaná několik dní po zásahu telefonicky hrozila zapálením policejní služebny, píše iDnes s tím, že rozhodnutí soudu má k dispozici.
Jdeme na vás, celá banda

Po incidentu, při kterém policisté zasahovali proti zdrogovanému muži, se v Teplicích zvedla obrovská vlna vášní, protestů a demonstrací. Do jejich kontextu zapadá i telefonát na policii, v němž obžalovaná řekla: Vy ste zabili mladýho kluka v Teplicích, policajti, dva, tři, tak uvidíme, celá banda deme na vás teď, že se nestyděj, no na vás, zapálit tu budovu, jak tam ste, abyste tam zdechli, to za toho cigána, mladýho kluka, no vy, abyste šli do pekla, vy z…i jedny z……ý“.

Soud ženu uznal vinnou z vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci. „S ohledem na probíhající demonstrace, jejichž účastníci vyjadřovali hrubou nespokojenost se zákroky příslušníků Policie ČR proti osobám romské národnosti, a slovně proto útočili na Policii ČR, byla uvedená výhrůžka zapálení policejní stanice s tím, že tam ‚všichni zdechnou a půjdou do pekla‘, způsobilá vyvolat obavu z naplnění výhrůžek,“ cituje server trestní příkazu.

Teplický George Floyd

Událost z 19. června, kdy policisté zasáhli proti zdrogovanému Romovi, který se vzájemně napadal s jiným narkomanem a poškodil zaparkované automobily, obletěla Česko. Muž by na policisty agresivní, proto došlo i na použití donucovacích prostředků, kdy jeden z policistů muži klečel na zátylku. V sanitě později zemřel. Na sociálních sítích byl přirovnávaný ke Georgi Floydovi, který zemřel ve Spojených státech loni v květnu poté, co mu policista několik minut klečel na krku.

Rodina muže podala na policisty trestní oznámení. Soudní pitva ale vyloučila souvislost úmrtí s policejním zákrokem. Muž zemřel na předávkování pervitinem. Generální inspekce bezpečnostních sborů v jednání policistů nespatřila trestný čin. Žena, která policistům telefonicky vyhrožovala, vyfasovala u soudu trest šest měsíců odnětí svobody podmíněně odložených na zkušební dobu osmnácti měsíců. Hlavní líčení se nekonalo, soud vydal trestní příkaz a verdikt je tedy pravomocný.  

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Staré punčocháče si hospodyňky a zahradnice nedokáží vynachválit. Pomohou s úklidem, leštěním i na zahradě
JakZdravě.cz
Přírodní oleje lisované za studena mají zázračné anti-aging výsledky. Každý druh poskytuje pokožce jinou péči
VědaŽivě.cz
Osud nejkrásnější ženy 60. let: Filmová hvězda Elizabeth Taylor byla vdaná 8krát za 7 různých manželů
ArmádníZpravodaj.cz
The Great Panjandrum: Zbraň, která měla rozmetat obranu nepřítele. Málem ale pozabíjela vlastní velitele