Je nepředstavitelné, že by se Zeman vrátil do stavu, aby mohl vykonávat prezidentský úřad. Neurolog objektivně popsal krutou pravdu

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana by měl být stabilizovaný. Podrobnosti lékaři neřekli. Hospitalizace hlavy státu se má protáhnout až na tři týdny.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Prezident Miloš Zeman je ve stavu, který mu neumožní návrat do úřadu. Uvedl to v CNN Prima News neurolog Martin Jan Stránský. Prezident je od neděle hospitalizovaný na pracovišti intenzivní medicíny střešovické nemocnice. Důvodem jsou komplikace provázející jeho chronické onemocnění. Má už být ve stabilizovaném stavu. Hospitalizovaný je podruhé v krátké době. Podle neurologa je v zájmu nás všech zajistit prezidentovi co nejlepší péči. „Jedná se o někoho, kdo řídí náš stát,“ podotkl Stránský.

Návrat je nepředstavitelný

Organismus prezidenta na tom podle neurologa Stránského není dobře. „Je už v takové formě, že už se nedá dohromady,“ uvedl v televizi neurolog. Incidenty, při nichž Zeman bude končit v péči lékařů v nemocnici, budou prý stále častější. „Záleží na podhoubí organismu. Pokud pacient udržuje životní styl, který situaci nevyhovuje, celá cesta je neblahá a více než 50 procent pacientů zemře do jednoho roku a téměř nikdo nepřežije více než dva roky,“ pokračoval Stránský.

Neurolog si zároveň nedovede představit, že by se Zeman vrátil do stavu, kdy by byl fyzicky a neurologicky v pořádku, aby vykonával funkci prezidenta republiky. „Je to strašně smutná situace, převážně pro pana prezidenta. Z hlediska alkoholismu zůstane pacientem i nadále,“ uvedl Stránský. „Je téměř nepředstavitelné, že by se prezident vrátil do stavu, kde by byl fyzicky a hlavně neurologicky v pořádku, aby vykonával funkci prezidenta tohoto státu,“ upřesnil neurolog ve vysílání.

Stav prezidenta je stabilizovaný

Prezident byl v neděli převezen z Lánského zámečku do Ústřední vojenské nemocnice. Hospitalizovali ho na doporučení ošetřujícího lékaře a ředitele nemocnice Miroslava Zavorala. Ten s odkazem na lékařské tajemství odmítl sdělit podrobnosti o zdravotním stavu prezidenta. Zavoral pouze řekl, že diagnózu zná a dokáže zacílit léčbu. Zemanův stav má být stabilizovaný a podle webu iDnes se jeho pobyt v nemocnici protáhne až na tři týdny.

Ve střešovické vojenské nemocnici už v září strávil Zeman osm nocí. Podle oficiálního vyjádření Pražského hradu prezident trpěl dehydratací a mírným vyčerpáním a vyšetření neukázala nadlimitní hodnoty u cukrovky, kterou dlouhodobě trpí. V nemocnici byly mimo jiné Zemanovi podávány infuze draslíku. Hrad uvedl, že šlo o rekondiční pobyt a že neuropatie nohou, kvůli které se prezident pohybuje od jara na vozíku, přetrvává.

Zdroj: Pražský hrad

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 9114 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím