Lékařka: Do úřadu se prezident Zeman už nevrátí | Události247.cz

Zemana drželi v Lánech lidé bez lékařského vzdělání a ohrozili ho na životě. Do úřadu se už nevrátí, tvrdí psychiatrička

Návrat Miloše Zemana do prezidentského úřadu není podle psychiatričky Džamily Stehlíkové reálný. „Sestavením nové vlády už nikoho nepověří, není toho schopen,“ říká.

i Zdroj fotografie: Kancelář prezidenta republiky
                   

Prezident Miloš Zeman je od neděle pacientem Ústřední vojenské nemocnice. Hospitalizaci doporučil ošetřující lékař Miroslav Zavoral. Důvodem jsou komplikace, které provázejí chronické onemocnění. Podle kontroverzní psychiatričky a exministryně pro lidská práva Džamily Stehlíkové měl být prezident do nemocnice převezen dřív. Jeho okolí ho prý ohrozilo na životě.
Drželi prezidenta v Lánech

Psychiatrička se domnívá, že lidé z prezidentova okolí selhali. „Nemocného prezidenta držela v Lánech skupina osob bez lékařského vzdělání, bez soudního pověření k opatrovnictví, lhala a tajila jeho nemohoucnost, konala jeho jménem (inscenovala, jak volil). Ohrozila ho tak na zdraví a životě. Zemanův život zřejmě zachránila návštěva premiéra,“ napsala na svém twitterovém účtu Stehlíková.

Podle ošetřujícího lékaře Zavorala je prezident hospitalizovaný na klinice intenzivní medicíny. „Přesně známe diagnózu, tím způsobem jsme schopni zacílit léčbu tak, jak má vypadat, řekl Zavoral. Jde o druhou hospitalizaci hlavy státu v krátké době. V září strávil Zeman osm nocí ve střešovické nemocnici, podstoupil vyšetření a dostával infuze draslíku. Podle Pražského hradu šlo o rekondiční pobyt.

Do úřadu se nevrátí

Záběry, na kterých ze sanitky vykládají v nemocnici nosítka s prezidentem, kde vypadá bezvládně a hlavu mu musí podpírat zdravotník, nadzvedly hradního kancléře Vratislava Mynáře. Odsuzuju ty hyenistické záběry, komentáře a spekulace. Pan prezident při převozu usnul a o nic jiného nejde. V bezvědomí nebyl,” uvedl. Podle Stehlíkové ale přijetí prezidenta na jednotku intenzivní péče svědčí spíš o tom, že byl v bezvědomí, nikoli, že spal.

Psychiatrička zveřejnila svou zprávu o diagnóze hlavy státu. „Byl hospitalizován pro metabolický rozvrat v rámci alkoholické jaterní cirhózy s ascitem, následkem abstinence ve špitálu se o něj pokoušelo delirium tremens,“ napsala lékařka s tím, že to zanechává známky na duševním zdraví. „Prezident Miloš Zeman už nikoho nepověří sestavením nové vlády, neboť není schopen žádného úkonu ve svém úřadu. Dopřejme mu sílu a klid,“ uvedla Stehlíková.

Zdroj: Twitter/Džamila Stehlíková, Pražský hrad

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 383 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím