Psychiatrička: Zemana vystavovali jako relikvii | Události247.cz

Zemanovo okolí ho zneužívalo. Byl nedůstojně vystavován jako relikvie, aniž by věděl, co dělá, říká psychiatrička

Podle bývalé ministryně pro lidská práva a lékařky Džamily Stehlíkové byl prezident Miloš Zeman do nemocnice přivezen za pět minut dvanáct. Měl namále, říká.

i Zdroj fotografie: Jindřich Nosek/ Creative Commons / CC BY-SA
                   

Mlčet o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana by prý byl zločin. Proto psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková musela jednat a zveřejnila svou zprávu o stavu prezidenta. Hospitalizace hlavy státu ve střešovické nemocnici podle ní ukázala, že Zeman měl namále, byl v akutním stavu. Život prezidenta ohrožovali jeho spolupracovníci. Prohlásila to v rozhovoru pro DVTV.
Zanedbávaná péče zdementnělého pacienta

Podle Stehlíkové je dobře, že byl Zeman hospitalizován, protože tím se dostal do péče lékařů, v níž měl být již dávno. Prezidenta odvezla do Ústřední vojenské nemocnice sanita v neděli. Je hospitalizovaný na klinice intenzivní medicíny. „Konala jsem svoji povinnost a udělala bych totéž, kdyby se to opakovalo. Stojím si za tím a myslím si, že ta hospitalizace ukázala, že bylo namále,“ uvedla kontroverzní psychiatrička.

Okolí prezidenta podle Stehlíkové vědělo, že je v kritickém stavu. Jeho ošetřující lékař Miroslav Zavoral trval na hospitalizaci. „Pochopitelně, po týdnu v kritickém stavu, když byl dovezen do nemocnice na jednotku intenzivní péče, tak už bylo za pět minut dvanáct,“ řekla lékařka s tím, že podle jejího názoru se jednalo o zanedbávanou péči o skokově zdementnělého pacienta.

Okolí mu odepíralo péči, říká lékařka

Právě senioři trpící demencí bývají často oběťmi svého okolí. Proto prý zveřejnila diagnózu. „Vedla mě k tomu obava o zdraví a život pacienta. Byl držen v nedůstojných podmínkách v Lánech,“ uvedla v DVTV. „Když vidíte ty nehorázné obludné lži, které šíří tiskový mluvčí, jste přesvědčen, že se takto chová okolí pacienta, který je omezen na právech a zneužíván,“ řekla a dodala: „Odepírali mu péči a neustále lhali o jeho zdravotním stavu. Médiím i nejbližšímu okolí.“

Bývalá ministryně pro lidská práva zároveň řekla, že tomu nemohla nečinně přihlížet. „Kdybych tak nekonala, celý život bych si vyčítala, že bych možná mohla zavinit úmrtí člověka,“ prohlásila. Zajímá ji také, proč byl prezident držen v Lánech až do vyhlášení výsledků voleb. „Proč byl nedůstojně vystavován jako relikvie při své volbě? Letmým pohledem psychiatra vidím, že pacient je dezorientován a nerozumí smyslu úkonu, který provádí,“ uvedla Stehlíková.

Zdroj: DVTV, Blog Džamily Stehlíkové, Twitter/Džamila Stehlíková

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 452 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím