Žena se těšila na jídlo z Kauflandu. Místo toho se málem udusila hřebíky

Obchodní řetězec Kaufland měl údajně prodávat knedlík, který obsahoval železný vrut. Žena ho málem spolkla.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

V jednom z oblíbených produktů z obchodního řetězce Kaufland se totiž objevil kovový vrut. Jak se tam dostal je ovšem otázkou, na případ upozornil web TN. Popisuje případ ženy, která tento kovový díl našla v okamžiku, kdy daný výrobek zrovna konzumovala. Není to poprvé, co měl uvedený obchodní řetězec problémy se zbožím, které prodával, uvádí server TN.

Vrut se mi zapíchnul do patra, říká zákaznice

Zákaznice podle TN tvrdí, že balené knedlíky, které v Kauflandu zakoupila, obsahovaly kovový vrut. Uvedené knedlíky si prý dala jako přílohu k večeři. „Moje přítelkyně se 6. března večer s chutí pustila do guláše. Mezi zuby ucítila cosi tvrdého, a tak se nezakousla úplně. Pak se jí cosi zapíchlo do patra,“ popisuje pro TN žena, která jídlo koupila a uvařila. Případem se už se prodejce zabývá.

iZdroj fotografie: abcMedia
Vrut se prý našel v kynutém knedlíku značky K-classic zakoupeném letos 1. března v prodejně Kaufland v Liberci

Výrobce tvrdí, že u něj problém vzniknout nemohl, protože knedlíky kontroluje detektorem. Jeho výrobní linku přesto zkontroluje potravinářská inspekce, dodává TN. ​Poškozená žena problém nahlásila obchodnímu řetězci. „Operátorka se ptala, jestli jsme s tím šli k doktorovi a nabídla nám jako kompenzaci poukázku do Kauflandu v hodnotě 800 korun,“ uvedla pro TN. Výrobcem knedlíku, který vrut údajně obsahoval, je společnost Svoboda – výroba domácích knedlíků.

Firmu čeká kontrola

Případ řeší také Státní zemědělská a potravinářská inspekce. „Budeme u výrobce zjišťovat, jestli jsou výrobní zařízení v dobrém technickém stavu a nehrozí zde kontaminace potraviny cizím předmětem. Zaměříme se také na to, jestli jsou plněny požadavky na hygienu provozu, a zda opravdu fungují detektory kovu i detektory kontaminace na výstupu,“ řekl Událostem247 mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. „Vím, že takové případy se stávají, ale já s tím naštěstí zkušenost nemám,“ uvedla pro Události247 Martina Kohoutová z Lysic na Blanensku.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Firmu, která knedlík vyrobila, čeká podrobná kontrola

Nejde však o jediné pochybení. Kaufland v Praze 8 před několika lety prodával například jablečné perníčky, ve kterých byli moli a červi. Sladkosti byly navíc plesnivé a měly už několik týdnů prošlou spotřební lhůtu. Psal o tom web Český rozhlas. V roce 2014 zakázala Státní zemědělská a potravinářská inspekce společnosti Kaufland prodávat kojeneckou vodu Aqua Anna. Obsahovala totiž chlór, což zákon u kojeneckých vod zakazuje, psal o tom web Novinky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Martin Duplák
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
S ucpanými tepnami zatočí obyčejný citron: Snižuje záněty, funguje i cholesterol
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety