Další útok drony na sebe nenechal dlouho čekat. Ukrajinci na videu likvidují Putinovi armádu. „Pěkné sny,“ vzkazují

Ukrajinci dosahují v posledních týdnech ve válce výrazných úspěchů. Pomáhají jim v tom také bezpilotní letouny, které bombami útočí na ruské okupanty.

i Zdroj fotografie: 30. ukrajinská mechanizovaná brigáda
                   

Ruská invaze na Ukrajinu začala 24. února a přestože se Moskvě nepodařilo rychlé obsazení celé země, ve východní části zaznamenala úspěchy. Dobytá území se ale pomalu daří Ukrajincům získávat zpět. Armáda osvobodila už více než polovinu území, kterého se Rusové zmocnili, informuje ČTK. Celkem se jedná o téměř 78 tisíc čtverečních kilometrů. Okupována naopak zůstává část Mykolajivské, Chersonské, Záporožské oblasti a několik vesnic v Charkovské oblasti.

Úspěchy 30. mechanizované brigády

Ukrajina se ale nehodlá zastavit a chce zpět celé své území. I proto dál probíhají boje. Ty nejtvrdší se odehrávají aktuálně hlavně v okolí Bachmutu, informuje web CNN Prima News. Tam také dochází často k útokům na ruské okupanty pomocí dronů. Bezpilotní letouny ve velkém používá hlavně ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda, která videa z útoků zveřejňuje na sociálních sítích.

„Na tohle se můžete dívat pořád. Operátoři dronů 30. mechanizované brigády se nikdy neunaví ničením okupantů. Nikdy nás neomrzí pohled na tuto zabijáckou práci,“ cituje popis k jednomu z videí web CNN Prima News. Na záznamu je vidět úder ukrajinských dronů na ruské vojáky, kteří se schovávají v improvizovaných zákopech. Zřejmě doufají, že se tím vyhnou kulkám či bombám. V tomto případě se mýlili, protože bomba shozena z ukrajinského dronu je přesná. „Ať máte pěkné sny,“ cituje web CNN Prima News komentář 30. brigády vůči Rusům.

Útoky neberou konce

Ukrajinské drony vybombardované lesy pravidelně sledují a daří se jim vytvořit explozi v bezprostřední blízkosti ruských okupantů. „Naši vojáci bojují duchem i stylem. Granáty pro okupanty, které shazují z dronů, jsou ozdobeny stuhami, samozřejmě modrými a žlutými,“ cituje dále web CNN Prima News z vyjádření jednotky. V útocích nepolevují ale ani Rusové. Ukrajinská armáda odrazila během pondělí až deset útoků, z toho devět v Doněcké oblasti, informuje server iRozhlas.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Rusko zaznamenává ve válce na Ukrajině velké ztráty nejen na vojenské technice, ale i lidských životech. Ztratit měla ruská armáda už desetitisíce vojáků

Zničen měl být ruský raketový systém S-300 a protiletadlový systém Tor-M2. Nadále ale hrozí dronové i raketové útoky z běloruské pozemní infrastruktury i vzdušného prostoru, který podle ukrajinského generálního štábu Rusko využívá. Celkem ruské jednotky za poslední den učinily 23 leteckých úderů, a 70 útoků z raketových salvových systémů, píše dále web iRozhlas.

Jak na vás video působí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články