Milionářský důchod? Češi to vůbec neví, ale díky novému trendu si mohou žít pohádkový život i s průměrnou penzí

Seniorka ve věku 90 let se odhodlala k životnímu rozhodnutí. Poslední roky života se místo domova důchodců rozhodla strávit na luxusní lodi.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Na splnění snu není nikdy pozdě. Své o tom ví i 90letá Američanka Lee Wachstetter, o které informuje web Gesellschaft. Milovnice plaveb se po smrti manžela rozhodla prodat veškerý nastřádaný majetek a poslední roky života strávit tím, co ji dělá šťastnou. Natrvalo se přestěhovala na moře. Konkrétně na výletní loď Crystal Serenity, na jejíž palubě žije už deset let. Jak dále píše web Gesellschaft, seniorka trávila čas na mořích a oceánech v minulosti i se svým manželem.

Žít svůj sen jako recept ke zdraví

Společně podnikli 89 plaveb, a proto ji muž v roce 1997 při umírání na rakovinu dal jasnou radu: Nikdy se nepřestat plavit. Lee poslechla a sama se vydala na 100 plaveb, rozhodně nehodlá skončit. Dříve se vydávala jen na pravidelné cesty na lodi až došla k rozhodnutí, že neustálé balení a vybalování je příliš náročné, kvůli čemuž se zrodil úžasný nápad. Prodala dům, auto a na luxusní výletní loď se jednoduše natrvalo odstěhovala.

Na Crystal Serenity, která patří japonské společnosti, má seniorka kajutu v sedmém patře. Za roční pronájem platí 164 tisíc dolarů (více než 3 miliony korun), píše dále server Gesellschaft. Nejde sice o nízkou částku, ale na druhou stranu se důchodkyně nemusí o nic starat. V ceně má dokonce i taneční lekce, které i přes vysoký věk pravidelně navštěvuje. Navíc není nikdy sama, protože na lodi se pohybuje vždy zhruba 1000 pasažérů a 655 členů posádky. Pravidelný kontakt má i s rodinou, protože loď několikrát ročně kotví v Miami, kde má seniorka vnoučata.

Důchodců na lodích přibývá

Takový životní styl má podle lékařů dobrý vliv i na zdrav, to navíc potvrzuje i případ Lee. Za deset let nebyla nemocná a nemusela navštívit žádného lékaře. Plnění snů a dělání toho, co člověka baví, tak může činit opravdové zázraky. Nepotřebovat v 90letech lékaře je určitě jedním z nich, což může být motivací i pro české důchodce. Zmiňovaná žena přitom není jediná, která se pro takový neobvyklý způsobe života rozhodla.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Plavba výletní lodí je nezapomenutelným zážitkem. Ať už si vyberete okružní plavbu Středozemním mořem nebo poplujete zaoceánskou lodí až do exotického Karibiku

Jak informuje web Blesk, manželé Burkovi z amerického Seattlu žijí na zaoceánské lodi od loňského roku, kdy odešli do předčasného důchodu. Tato varianta jim přišla levnější, než platit hypotéku na dům. Ta by je měsíčně vyšla na 120 tisíc korun, zatímco měsíc na výletní lodi je přijde na zhruba 65 tisíc korun, píše dále server Blesk. Podle amerického manželského páru si takový způsob života může dovolit téměř každý. „Vyžaduje to úsilí a trochu spořivosti, ale jde to,“ cituje Angelyn Burkovou web Blesk.

Kde chcete trávit důchod vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články