Zločinci dostávají v Putinově Rusku do ruky kladivo. To se stalo symbolem poprav lidí

Nejednou se během války na Ukrajině objevila informace, že wagnerovci zabili i vlastní lidi. Nejčastěji k tomu použili kladivo.

i Zdroj fotografie: Shakespeare / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Web Express připomíná, že perlík využívá žoldnéřská skupina bojující ve válce na Ukrajině na straně Ruska i jako výhrůžku. Zakladatel wagnerovců Jevgenij Prigožin pózoval s kladivem s vyrytým odznakem skupiny společně s velitelem speciální jednotky Achmat Aptimem Alaudinovem. Perlík měl být poté zaslán představitelům Evropské unie jako odpověď za to, že Wagnerovu skupinu sedmadvacítka označila za teroristy. Web Express upozorňuje na zajímavý příběh Alaudinova, který měl nedávno přežít pokus o atentát.

Zrádci jsou ubiti kladivem

Jeho speciální jednotka je složená z čečenských bojovníků. Právě oni měli stát za vraždami civilistů v Buči blízko Kyjeva. Tato událost je brána jako jedna z nejděsivějších celého konfliktu. I v souvislosti s masakrem v Buči, kde byla těla lidí rozházená po odchodu ruské armády v ulicích, označil americký prezident Joe Biden tento čin za genocidu, jak Události247 psaly již loni v dubnu. A právě Aluadinova jednotka se na nich zjevně mnohdy podílela.

Tvrdé praktiky wagnerovců naznačuje i fotografie Prigožina s Alaudinovem, na které drží právě perlík. Kladivo používá Wagnerova skupina i pro likvidaci zrádců. Web Express připomíná, jak se nedávno na sociálních sítích šiřílo video, ve kterém měl jeden z bývalých bojovníků přilepen k hlavě kovový blok na zdi. Za ním stál muž s kladivem, kterým ho následně praštil. Před útokem musel muž přiznat, že byl součástí výměny zajatců mezi Ukrajinou a Wagnerovou skupinou.

Drsné praktiky wagnerovců

„Probudil jsem se v této místnosti, kde mi bylo řečeno, že budu souzen za dezerci,“ cituje jeho poslední slova před smrtí server Express. Objevují se ale také teorie, že video bylo zinscenováno, protože muž jménem Dmitrij Jakušenko měl být později viděn na více záběrech. Údajně měl dokonce tvrdit, že mu jeho chyby byly odpuštěny. Naopak téměř jistě už je po smrti Jevgenij Nužin, u kterého byl v listopadu pro vraždu použit také perlík. Důvodem byla údajná zrada, jak Události247 psaly v loňském roce.

iZdroj fotografie: Government of the Russian Federation / Creative Commons / CC BY
Jevgenij Prigožin je majitel cateringové firmy Concord a také zakladatel Wagnerovy skupiny, přezdívá se mu Putinův kuchař

Nejen umlácení kladivem je pro Wagnerovu skupinu typické jako odplata za dezerci. Server Express upozorňuje, že k potrestání používají také řezání prstů či kastraci. V případě zranění na bojišti se také žoldáci Wagnerovy skupiny nemohou spolehnout na pomoc. Podle CNNútočná pěchota zákaz odnášet raněné z bojiště, protože prioritní je pokračovat v útoku až do doby, kdy je dosaženo cíle. Neoprávněné stažení útočné skupiny bez příkazu je trestáno popravou na místě, uvádí dále CNN.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články