Kontroverzní král Karel III. má údajně milovat islám a být vzdáleným příbuzným Draculy: Konspirace o synovi Alžběty II. kolují ve velkém

V sobotu proběhne korunovace nového britského krále Karla III., a to v 10:20 britského času. Stejně jako ostatní osoby veřejného života i jeho provází řada konspirací.

i Zdroj fotografie: Northern Ireland Office / Creative Commons / CC BY
                   

Událost, kterou očekává celý svět, je na spadnutí. Ve Westminsterském opatství proběhne v sobotu dlouho očekávaná korunovace nového britského krále Karla III., informuje web CNN Prima News. Spousta Britů se na velkou akci připravuje už několik týdnů. Někteří už pár dní přespávají před Buckinghamským palácem, aby jim nic neuniklo. „Vždyť něco takového zažijete jen jednou za život. I když možná se mi poštěstí ještě vidět i Williamovu korunovaci. Ale tohle je jistota,“ cituje web CNN Prima News vyjádření třiašedesátileté Britky Carol.

Důležité budou detaily

Součástí korunovace bude představení čtyř nových praporů, které mají příslušníci královského námořnictva, jezdectva, dělostřelectva a letectva přímo od nového krále. Karel III. si předem také prohlédl zástěnu, která ho bude chránit, když ho bude arcibiskup mazat svatým olejem. A v neposlední řadě bude během korunovace k vidění zcela nový exemplář Bible, na kterou bude král přísahat. Britský panovník je totiž zároveň hlavou anglikánské církve. Král Karel III. je však znám svým vstřícným postojem i k islámu, připomíná web Aktuálně.

Muslimskou komunitu hájil například i v době, kdy Al-Káida zaútočila na londýnské metro. Zastával názor, že není možné přisuzovat kolektivní vinu. Islamistický terorismus označil za překroucení islámu. Při svých návštěvách islámských zemí v projevech citoval z koránu. To vše vede k tomu, že ohledně jeho osoby vznikají i konspirační teorie. Web Aktuálně upozorňuje na kolující informaci, že král Karel III. je tajným muslimem, protože kdyby to přiznal, ztratil by nárok na trůn.

Různé teorie si protiřečí

Verze o tajném islamistovi ale odporuje fámě, že Diana musela zemřít, protože si chtěla vzít Egypťana Dodiho Al Fayeda. Faktem zůstává, že nový král Karel III. je sympatizantem islámu. Server Middle East Eye ho dokonce označil za nejvíce nakloněného monarchu k islámu v britských dějinách. Objevuje se také konspirační teorie, že je upírem. Svá bizarní tvrzení někteří podporují také zvláštními souvislostmi.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Královna Alžběta II. nastoupila na trůn jako velmi mladá po smrti svého otce, zemřela loni v záři ve věku 96 let

Karel III. má být příbuzným rumunského prince Vlada Napichovače, který měl být údajně inspirací pro spisovatele Brama Stokera k napsání Draculy, informuje web New Idea. Konspirační teorie se však nevyhýbaly ani předchozí panovnici, matce Karla III., Alžbětě II. Tu někteří označovali za Reptiliánku, tedy mimozemského ještěra, informuje web Extra. I přes tato šílená tvrzení vládla Velké Británii více než 70 let. Na trůn usedla už v 27 letech. Její korunovace byla přelomová, protože na ni poprvé mohla média i s kamerami, píše web Deník.
Konspirace o novém králi se šíří ve velkém. Co si o tom myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články