Lukašenkovo zdraví je v kopru. Nejnovější video ho usvědčilo

Po sociálních sítích se šíří záznam, na kterém jsou zachyceny problémy s chůzí běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

i Zdroj fotografie: The Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
                   

Hlava Běloruska během setkání s prezidentem Zimbabwe Emmersonem Mnangagwou svým vystupováním potvrdila, že je na tom po zdravotní stránce velmi špatně, informuje web Onet. Lukašenko se pohyboval s obtížemi a mírně kulhal. Jeho nejisté kroky potvrdilo video, které na sociální síti zveřejnil ruský oligarcha Leonid Nevzlin. „Lukašenkovo zdraví je v troskách, sotva může chodit,“ cituje jeho vyjádření z Twitteru server Onet. Nejnovější záznam s běloruským prezidentem ho usvědčuje z jeho špatného zdravotního stavu.

Může mít i cukrovku

Loni v listopadu se začaly objevovat informace, že má Lukašenko problémy se setrváním v sedě. Může to naznačovat potíže s páteří, píše Onet. Různé zdroje také tvrdí, že trpí cukrovkou. Oficiální informace ale nic takového nepotvrzují. Odhadovat stav běloruského prezidenta tak lze jen z videí na internetu. Například loni na podzim přicestoval do Arménie a jen velmi obtížně sestupoval dolů ze schodů z letadla, přičemž se držel zábradlí, uvádí Onet. Z videí je tak jasné, že Lukašenkovo zdraví je v kopru.

V prosinci se pak objevila nahrávka, která ukazuje, že má Lukašenko potíže s dolními končetinami. „Lukašenkově noze se nedaří vůbec dobře. Diktátor se hodně namáhal vylézt po schodech,“ cituje komentář telegramového účtu Nexta web Onet. Už i v minulosti se ale objevovaly informace o zdravotních problémech běloruské hlavy státu. V roce 2020 měl být hospitalizován kvůli hypertenzi, ve stejném roce se také spekulovalo o duševní nemoci vůdce, kterou měl zapříčinit stres.

Lukašenko se bojí o život

Nejen kvůli zdravotním problémům má běloruský prezident o sebe strach. Loňská náhlá smrt dlouholetého běloruského ministra zahraničí Uladzimira Makeje změnila Lukašenkův náhled na svou bezpečnost. Ruský opozičník Nevzlin na konci listopadu uvedl, že běloruský vůdce kvůli obavám vyměnil ochranku, služebnictvo i kuchaře, informuje web Novinky. Důvodem byly spekulace, že byl šéf běloruské diplomacie otráven.

iZdroj fotografie: The Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
Alexandr Lukašenko má velmi blízko k Vladimiru Putinovi, o jehož zdravotních problémech se také spekuluje

„Neměl žádné zdravotní problémy, žil aktivní život. Je velmi snadné otrávit člověka tak, aby si každý myslel, že zemřel přirozenou smrtí,“ citují Novinky Nevzlina. Smrt Makeje za záhadných okolnosti potvrdil také bývalý běloruský diplomat Pavel Latuška, podle kterého o Lukašenkovi věděl „víc než kterýkoli jiný člověk v zemi“. Upozornil také na datum Makejova skonu, ke kterému došlo před návštěvou Rady ministrů Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě v Polsku, dodávají Novinky.

Změní podle vás někdy Lukašenko postoj k Putinovi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Martin Duplák
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Konec bolesti kloubů a svalů, z těla ji vypálí obyčejná hořčice
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem