Medveděv se opět pustil do západních politiků. Došlo na slova „o dozorcích ve vepřínu“

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv vystupuje během války na Ukrajině ostře proti Západu. Tentokrát bylo důvodem odmítnutí vánočního příměří.

i Zdroj fotografie: www.government.ru / Creative Commons / CC BY
                   

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil na pravoslavné Vánoce klid zbraní, ale Kyjev jeho gesto neocenil a naopak příměří odmítl, připomíná web Onet. S takovou reakcí byl velmi nespokojený místopředseda ruské Rady bezpečnosti Dmitrij Medveděv. „Prasata nemají ani víru, ani vrozený smysl pro vděčnost. Chápou pouze hrubou sílu a pronikavě vyžadují jídlo od svých pánů,“ cituje z telegramového příspěvku bývalé ruské hlavy státu web Onet. Ve svém prohlášení se opřel také do německé ministryně zahraničí Annaleny Baerbockové.

Evropský vepřín

Právě západní představitelé mají stát za tím, proč Ukrajina vánoční příměří odmítla. „Dokonce i nevzdělaná žena Baerbocková a řada dalších dozorců v evropském vepřínu kňučela o nepřípustnosti příměří,“ cituje dále server Onet. Německá politička kritizovala příměří jako nedostatečné a vyzvala Rusko ke stažení své armády, aby bylo dosaženo míru. I řada expertů upozornila na to, že klid zbraní není myšlen vážně. Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) chce svým návrhem Putin poškodit ukrajinskou pověst.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Podle německé ministryně zahraničí Annaleny Baerbockové bude Západ Ukrajince podporovat dokud nebudou žít opět v míru a sebeurčení

Zároveň má jít o snahu dát ruským vojákům možnost se přeskupit a připravit na další útoky. Kyjev výzvu ke složení zbraní označil za pokryteckou. Odmítnutí příměří ale není jedinou událostí, která rozzuřila bývalého ruského prezidenta Medveděva. Velmi ostře reagoval místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace také na video, které vytvořila americká ambasáda v Moskvě, informuje web Novinky. Záznam se obrací na Rusy s protiválečnou výzvou.

Medveděv plný vulgarit

„Naše země soutěžily a spolupracovaly, překonaly velké výzvy, se kterými se potýkal celý svět. Vaše literatura se vyučuje na našich školách, vaše díla se hrají v našich nejprestižnějších kulturních institucích. V průběhu historie měly naše země společnou řeč v kultuře a pokroku. Věříme, že to, co se děje, vás není hodno,“ je uvedeno v klipu určeného Rusům. Text je doplněn o záběry na sovětské kosmonauty ve vesmíru, na události druhé světové války, na ruské kulturní osobnosti či politiky při setkání s americkými zástupci, píše dále server Novinky.

V závěru jsou ve videu záběry z války na Ukrajině. Záznam Medveděva popudil a uchýlil se i k vulgárním výrazům. „Spojené státy za válku na Ukrajině utrácejí desítky miliard, dodávají zbraně v gigantickém měřítku a cizíma rukama likvidují tisíce lidí. To je nehorázný cynismus v nejlepších tradicích nacistů. Ano, ve skutečnosti jsou tihle zk…syni pravými dědici říšského ministra propagandy Josefa Goebbelse. Jenže tento mrtvě narozený nesmysl nemá na nikoho žádný vliv,“ cituje z vyjádření zveřejněném v aplikaci Telegram web Novinky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Martin Duplák
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Zdravá a fit: Ideální cviky pro ženy po čtyřicítce, pro zdravé tělo i zdravého ducha
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou