Drahá elektronika a domácí vybavení: Spousta lidí si vůbec nevyzvedne to, co si objednají. Kdokoliv si pak může zásilku koupit za 20Kč

Mnoho lidí si rozmýšlí nákup každé maličkosti, aby nezpůsobil problémy v rodinném rozpočtu. I hodnotné věci se však dají sehnat levně.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Jedna věc za méně než dvacet korun. V době zdražování se taková nabídka může zdát jako vtip, ale není tomu tak. Web Deník upozorňuje na možnosti zakoupení nedoručených zásilek, které se dají pořídit ve velkém balení. Tento způsob nákupu se rozhodl vyzkoušet i youtuber David Dvořák, který si pořídil v prodejně v Pardubicích celkem sedm balení nedoručených zásilek. Cena jednoho balení o obsahu 10 až 15 zásilek ho stála 200 korun. Výhodou je nejen cena, ale také překvapení.

Nikdo předem neví, co daná zásilka obsahuje

Mladý youtuber to zjistil až při rozbalování, které natočil a rozhodl se ho sdílet na sociální síti TikTok, uvádí web Deník. Jednalo se o zásilky z celého světa. Některé měly být doručeny jen v rámci Evropy, na Slovensko či do Finska, jiné ale až do Austrálii. Společné mají to, že se je nepodařilo adresátům dodat, a proto skončily v hromadném prodeji za pár korun. Jelikož se jedná o věci, které si lidé objednali z různých eshopů, obsah zásilek byl opravdu pestrý.

Dvořák v nich objevil například SD kartu, plyšové uši, bělící pásky na zuby, elektrický zubní kartáček, náramky k hodinkám, ale také třeba lis na česnek. Navíc od prodejce v Pardubicích dostal ještě velký bonusový balík zdarma. V něm našel youtuber desítky čistících houbiček, píše web Deník. Jak mu poradil jeden z jeho sledovatelů, jedná se o nanohoubičky, se kterými je možné vyčistit vše. Nejen přímo osobně je možné v některých českých městech zakoupit nedoručené zásilky. Levné balíčky s překvapením je možné nakoupit na eshopech.

Cena online je vyšší

Například na Tiktoshop je možné koupit jednu zásilku za 490 korun. Příjemce přitom absolutně netuší, co bude jejím obsahem. Pravdou však je, že tam může být i něco daleko hodnotnějšího. I proto je to pro řadu lidí velmi lákavé, což potvrzuje i diskuze na webu Vinted. Obzvlášť, když lidé mohou levně nakoupit spoustu věcí do domácnosti. Své ví o nedoručených zásilkách i Česká pošta. Web ČT24 před pár lety informoval, že je český dopravce sváží do speciální úložny v Brně.

iZdroj fotografie: Depositphotos
České poště se každý měsíc nepodaří doručit tisíce dopisů a stovky balíků

Tisíce dopisů a balíků, které nechce ani příjemce ani odesílatel, zůstávají ve skladu i více než půl roku. Ještě před uložením jsou však pracovníky pošty otevřeny, často jde totiž o obsah, který nemůže zůstat bez péče. V balících byl nalezen například vánoční strom, potraviny či bezobratlí živočichové. Po uplynutí maximální úložné doby Česká pošta nevyzvednuté zásilky prodá firmě, která zvítězí ve výběrovém řízení, dodává ČT24.

Nakupujete podobně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články