Baba Vanga měla proroctví i pro rok 2023

S blížícím se koncem roku se řada lidí upíná k tomu následujícímu s nadějí na lepší zítřky. Podle balkánské jasnovidky se není na co těšit.

i Zdroj fotografie: Пакко / Creative Commons / CC-BY
                   

Baba Vanga zemřela už před více než čtvrt stoletím, ale její zaznamenané předpovědi jsou stále aktuální, píše web Fakt. Žena, které se přezdívá balkánský Nostradamus, předpověděla události světa až do jeho konce v roce 5079. Už ji vyšla například jaderná katastrofa v Černobylu, smrt princezny Diany, teroristický útok na Světové obchodní centrum v New Yorku, tsunami v Indickém oceánu, prezidentství Baracka Obamy či brexit, připomíná web Fakt. Bulharská žena předpověděla také válku mezi Ruskem a Ukrajinou.

Válka za Zelenského neskončí

Konflikt by měl podle jejího proroctví skončit v roce 2027, protože „pouze osmý prezident Ukrajiny bude schopen zachránit svou zemi před katastrofou“. Jak připomíná server Fakt, stávající prezident Volodymyr Zelenskyj je v pořadí sedmým prezidentem země od její nezávislosti. I pro rok 2023 Baba Vanga načrtla scénář událostí. Většina z nich není vůbec optimistická. Uvádí například, že velká země provede test biologických zbraní. Lékaři mají na lidech provést sérii experimentů, které povedou ke smrti až stovek tisíc lidí.

V laboratořích má vzniknout virus jako „další cholera nebo mor“, uvádí web Fakt. Přijít má také nový smrtící virus ze Sibiře v důsledku globálního oteplování. To má mít za následek tání ledovců a uvolňování různých patogenů. Země má navíc změnit svou oběžnou dráhu, což povede k další změně klimatu, píše web Fakt. Baba Vanga ve svých proroctvích spojených s příštím rokem zmínila také „sluneční tsunami“, která by vedla k „příchodu temnoty“, konkrétně k masivním výpadkům elektřiny.

Přírodní katastrofa sužuje USA

Největší obavy ale vzbuzuje proroctví bulharské jasnovidky spojené s jadernou válku. Ta má v příštím roce začít a během ní mají o život přijít tři miliardy lidí a další tři miliardy podlehnou hladu či radiaci. Dojít má také k výbuchu některé jaderné elektrárny. Vidění slepé ženy zaznamenali její příznivci před její smrtí v roce 1996. Baba Vanga vlasntím jménem Vangelija Pandeva Dimitrova – Gušterova se stala populární hlavně na východě Evropy v 70. a 80. letech díky svým údajným jasnovideckým schopnostem.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zhruba 60 procent Američanů aktuálně čelí nějakému druhu výstrahy před zimním počasím

Její předpovědi se ale i mýlí. Úspěšnost má zhruba 80 procent, připomíná web Blesk. Například proroctví na letošní rok mluvilo o novém smrtícím viru, nedostatku pitné vody, příletu mimozemšťanů, kobylkách, které zničí Indii, přemíře technologií i přírodních katastrofách. Minimálně v nich se předpověď Baby Vangy nenaplnila. Aktuálně Spojené státy sužuje mrazivé počasí a zimní bouře. Události si vyžádaly už nejméně 34 lidských životů a počet obětí má nadále růst, informuje ČTK.

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články
Scvrklý svetr už nemusí letět do koše. Zachránit se dá mrazem nebo pomocí alobalu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kopřivu dvoudomou znali už staří Egypťané. Její pozitivní účinky na artritidu potvrdila i věda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nafukovací návnady z Děčína matou ruské vojáky. I kvůli nim mohou hlásit až neuvěřitelná čísla některých zničených zbraní
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa