Češi mohou na potravinách ušetřit tisíce korun a vůbec o tom netuší. Přitom nejde o nekvalitní suroviny

Inflace dosahuje v posledních měsících rekordních hodnot a změna je v nedohlednu. Lidé se tak snaží ušetřit i na potravinách. Jednou z možností jsou online obchody.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V době koronavirové pandemie si mnoho lidí muselo zvyknout na poměrně novou věc, a to dovoz nákupu objednaný online. Nákup potravin přes internet byl do té doby rozšířen spíše jen ve městech. Jelikož ale někteří byli téměř každý měsíc z důvodu kontaktu s nakaženým posílání do karantény, rychle si tuto praxi osvojili. A teď bude ještě více k pohledání, akorát je třeba pečlivě zkoumat, kde si potraviny výhodně objednat. Vysoká inflace nutí Čechy šetřit, kde se dá a potraviny jsou oblastí, kde se peněženka řádně provětrává.

Příznivější cena i kvalita

I proto se hodí každá rada, jak i na těch nejběžnějších položkách v nákupním seznamu ušetřit pár korun. A jednou z možností jsou právě online obchody. Některé z nich jsou schopny nabídnout daleko příznivější cenu než klasické kamenné, a to díky úspoře na režijních nákladech za chod poboček. Na internetu je dokonce možné najít i takové, které kromě dobré cenovky nabídnou i dobrou kvalitu. Konkrétně tu německou. A ta je znatelně lepší například i u nápojů.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Nákup potravin

Chutnější plechovku Coca-Coly bez cukru si je možné pořídit na webu Německý eshop za 16,90 korun, zatímco ve známém českém eshopu Rohlík je stejná plechovka v české kvalitě o pět korun dražší. Ještě o dvě koruny větší rozdíl je pak na dvou zmíněných eshopech možné zaznamenat u dětské výživy, konkrétně u HiPP dětské kaše na dobrou noc. Na webu Německý eshop má cenovku 47,90 korun, zatímco na eshopu Rohlik je to 54,90 korun.

Šetření vyžaduje čas

Na druhou stranu je třeba připomenout, že Německý eshop nabízí z velké části specifický sortiment určený pro německý trh, a tak není možné najít v seznamu oblíbené české produkty. Ty naopak nabízí Nejlevnější potraviny. Tento koncept levných potravin ale není dostupný online. Ceny jsou v jeho kamenných prodejnách levnější díky tomu, že nabízí zboží s prošlou dobou minimální trvanlivosti či takové, které se k tomuto datu blíží. Najít tam jde ale také velké slevy i na klasickém zboží.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Vejce

Je tak možné například zakoupit v jeho 20 prodejnách česká vejce velikosti S, balení 30 kusů za 49,90 korun. Pro srovnání supermarket Tesco nabízí 30 kusů vajec velikosti S za 114,90 korun. Na 69,90 korun pak přijdou zákazníky, kteří jsou majiteli Clubcard. Uvedené způsoby nakupování samozřejmě vyžadují určitou dávku času pro hledání nejvýhodnějších cen. V případě velkých nákupu ale lze takovým způsobem ušetřit nezanedbatelné částky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Martin Duplák
Autor článku

Martin Duplák

Zobrazit další články
Jak z obyčejné pánve udělat nepřilnavou: Stačí trocha oleje a přibližně hodina času. Jídlo se na ni už nikdy nepřichytí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nápoj, který dokáže zbavit špatného cholesterolu a chronických onemocnění. Skládá se z obvyklých surovin
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč královské ženy odpradávna musely rodit před velkým davem lidí: Některé kvůli tomu málem přišly o život
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„K zemi půjdou jako kachny“, nové rychlopalné dělo je zabijákem stíhaček, dronů i plavidel. Doplní ho nezastavitelná raketa