Zvláštní vyjádření kandidátů na Hrad: Babiš nezná slunečnou soustavu, Nerudová je pohledná a Pavlovi to „sluší“

Předvolební kampaň k prezidentské volbě se rozjela na plné obrátky. U některých kandidátů došlo k odhalení nových skutečností.

i Zdroj fotografie: Depositphotos, CS92, Karkanoid1991 / Creative Commons / CC BY
                   

Obyvatelé Česka se za necelý měsíc vydají opět volit hlavu státu. První kolo prezidentské volby proběhne v pátek a v sobotu 13. a 14. ledna 2023. Pokud žádný z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu hlasů, druhé kolo proběhne 27. a 28. ledna 2023, připomíná web Novinky. O místo na Hradě se bude ucházet celkem 9 kandidátů. Podle sázkových kanceláří i průzkumů má největší šanci ekonomka Danuše Nerudová, šéf hnutí ANO Andrej Babiš a bývalý náčelník generálního štábu Petr Pavel. Expremiér se snaží získat sympatie občanů dlouhodobě.

Babiš si vysloužil posměch dětí

Už v květnu vyrazil se svým obytným vozem napříč republikou. Jeho cestu doprovázela řada problémů, protože se na akcích setkávali nejen Babišovi příznivci, ale také odpůrci. V minulém týdnu postihly potíže i přímo kandidáta na Hrad, když se vyskytla porucha automobilu. „Nejdřív to nemělo zimní gumy a teď nemáme AdBlue,“ cituje web Novinky Babišova slova, který se musel pro tekutinu vydat na sedm kilometrů vzdálenou benzinovou pumpu. „Sundám si čepici, jinak mi žena bude nadávat, že vypadám jak dement,“ citují Novinky naštvaná slova expremiéra.

Hněv mu ale příliš nepomohl, protože se po doplnění tekutiny ukázalo, že problém je v čerpadle. Babiš nakonec musel z Moravy místo v obytném voze odjet ve svém SUV. Za celou událost také schytal řadu posměšků. Mnohem více smíchu ale vyvolal svým nedávným vystoupením v pořadu televize Prima K tabuli! Jak informuje web Lidovky, uchazeč o Hrad neznal odpovědi na otázky žáků základní školy. Babiš nedokázal vyjmenovat planety sluneční soustavy a ukázalo se, že mu chybí také znalost nejznámějšího díla Jaroslava Haška.

Pavlovi humor nechybí

„To nevím,“ cituje jeho slova web Lidovky. Babiš dostal od dětí za vyučenou, přesto se snaží z toho opět něco vytěžit. V pátek sdílel na sociální síti Facebook fotografii své osoby s knihou Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. „Poslušně hlásím, že plán na víkend už mám,“ uvedl. Že si kandidáti o sobě mnohdy myslí víc než by měli ukázala nedávno také Nerudová. „Jsem žena, navíc mladá, k tomu i pohledná. To je největší handicap, který mám ,“ uvedla v rozhovoru pro CNN Prima News na otázku, proč si myslí, že je podceňována.

iZdroj fotografie: Karkanoid1991, David Sedlecký, GP61editor / Creative Commons / CC BY-SA
Danuše Nerudová je často přirovnávána ke slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové

Takové vyjádření evidentně zaujalo dalšího z kandidátů Pavla. Na Twitteru sdílel fotografii s manželkou se slovy „Nejmladší už nejsme, ale sluší nám to taky, ne?“. Na sociálních sítích se vtipně rád vyjadřuje. Web E15 připomíná jeho příspěvek z roku 2018, kdy sdílel fotografii Zemana v nafukovacím člunu. „Poplach v ruské Černomořské flotile! Další bezskrupulózní provokace ukrajinského námořnictví. Tentokrát do Kerčské úžiny míří bojový člun třídy Challenger,“ napsal na Twitteru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články
Scvrklý svetr už nemusí letět do koše. Zachránit se dá mrazem nebo pomocí alobalu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kopřivu dvoudomou znali už staří Egypťané. Její pozitivní účinky na artritidu potvrdila i věda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nafukovací návnady z Děčína matou ruské vojáky. I kvůli nim mohou hlásit až neuvěřitelná čísla některých zničených zbraní
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa