Po 14leté dívce se slehla zem. Naposledy se vracela od babičky, nyní ji hledá policie

Již několik dnů policie pátrá po dívce, která se po prodlouženém víkendu nevrátila do Výchovného ústavu v Českých Budějovicích.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Čtrnáctiletá Zuzana Foltýnová byla přes velikonoční svátky na návštěvě u své rodiny. Zpátky do výchovného ústavu, kde jinak pobývá, se však již nevrátila. „Byla o velikonočních svátcích na návštěvě u své matky v Českých Budějovicích, kdy dopoledne šla ke své babičce,“ uvedl pro web ČT24 policejní mluvčí Milan Bajcura. Zpátky už ale od babičky nepřišla a slehla se po ní zem. Zřejmě proto, že po příchodu zpět k matce měla být opět převezena zpět do ústavu.

Nikdo neví, kde se nachází

„Dívka od babičky odešla, zatím na neznámé místo,“ cituje dále web ČT24 policejního mluvčího Milana Bajcuru. Zároveň policie informovala o tom, že dívka již byla v minulosti pohřešovaná. I proto se předpokládá, že by neměla být v ohrožení zdraví či života. Policie při pátrání po mladé dívce uvítá pomoc veřejnosti, a proto zveřejnila její fotografii i popis. Dívka nedávno oslavila 14té narozeniny a podle policie její vzhled zhruba tomuto věku odpovídá.

iZdroj fotografie: Policie ČR
Policisté po dívce pátrají od středy 12. dubna

Zuzana Foltýnová měří zhruba 165 centimetrů, má hubenou postavu a dlouhé tmavé vlasy s červeným přelivem, uvádí web Blesk. Z popisu Policie České republiky dále vyplývá, že má hnědé oči. Podle webu Blesk byla dívka v době útěku oblečena do šedé nebo černé mikiny, černých legín a na nohou měla bílé botasky. Každý, kdo bude mít o dívce z jižních Čech jakékoli informace se má obrátit na linku 158. Policie zároveň ujišťuje, že se nejedná o nebezpečnou osobu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články