Ukrajinci doslova vymazali ruskou jednotku, která stojí za útokem na porodnici

Válka na Ukrajině přináší mnoho velmi smutných příběhů o osudech civilistů. Ukrajinci některé oběti neváhají pomstít.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Oběti z řad civilistů se nevyhýbají žádné válce a ta na Ukrajině není výjimkou. Některé zprávy o takových událostech přináší mnoho emocí. Stačí připomenout ostřelování města Mariupol v prvních měsících, kde rakety poškodily i porodnici či nálezy mrtvých těl po odchodu ruských okupantů v městě Buča. Některé obrázky z hlavy mnoho lidí těžce vymaže. I nedávno došlo k útoku, který zasáhl velkou část veřejnosti. Ruské rakety minulý týden dopadly na porodnické oddělení nemocnice v Záporožské oblasti a zanechaly za sebou nevinou malou oběť.

Pomsta za nejmladší oběť války

Život ztratilo čerstvě narozené dítě, informuje web Novinky. Dvoudenní chlapec se stal nejmladší obětí války na Ukrajině. Zároveň se ale zapíše mezi ty, jejichž smrt byla potrestána. Ukrajině se podařilo zlikvidovat ruskou jednotku, která raketu na nemocnici vypálila, píše web Daily Mail. Podle guvernéra regionu Záporoží Oleksandra Starukha mělo vojáky zlikvidovat odpalovací zařízení S-300. Podrobnosti k celé akci ale neprozradil. Údery měly být provedeny na ruské síly v Melitopolu a Tokmatu.

Jak připomíná web Daily Mail, během útoku na nemocnici byla zraněna i chlapcova matka Marie, kterou z trosek budovy vytáhli záchranáři. Malý Sergij byl jejím čtvrtým dítětem. Podle serveru Washington Post má ještě sedmiletého syna a dvě dcery. Pohřeb nejmladší oběti války proběhl ve čtvrtek. Bohoslužby se zúčastnilo asi 15 lidí, včetně matky chlapce, která se nad otevřenou rakví sesypala. Web Daily Mail připomíná, že k útoku na nemocnici došlo ve chvíli, kdy malého Sergije po kojení uložila do postýlky vedle své postele.

Nemocnice jako častý cíl

Po dopadu rakety na něj ale spadlo kus zdiva budovy, které poškodilo také nohy Marie. Malému chlapci nestihly úřady ani vydat rodný list. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj útok na nemocnici tvrdě odsoudil. „Nepřítel se znovu rozhodl, že se pokusí vsadit na teror. I na vraždu někoho, kdo se nebyl schopný bránit,“ cituje slova ukrajinské hlavy státu web Daily Mail.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Válka na Ukrajině tvrdě dopadá na obyvatelstvo, které přichází nejen o své domovy, ale i své nejbližší.

Emotivně o celé události informoval také guvernér oblasti Starukh. „V noci ruská monstra odpálila obrovské rakety na malé porodnické oddělení nemocnice ve Vilniansku. Smutek zaplavuje naše srdce – bylo zabito dítě, které právě spatřilo světlo světa,“ napsal na sociální síť Telegram. Světová zdravotnická organizace od začátku války na Ukrajině zaznamenala více než 700 útoků na zdravotnickou infrastrukturu, píše dále web Daily Mail.

Kdy myslíte, že Rusové přestanou útočit na Ukrajinu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Létající“ tank T-80 existuje i v pomalejší verzi UD bez plynové turbíny: měl být budoucností SSSR, ale slyšet je o něm stále