Kandidáti na prezidenta na sociálních sítích sdíleli svá vánoční přání

Do prvního kola prezidentské volby zbývá jen pár týdnů, a proto kampaň běží na plné obrátky. Zájemci o Hrad využili k sebeprezentaci i Vánoce.

i Zdroj fotografie: Karkanoid1991, David Sedlecký, GP61editor / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Jak připomíná web Blesk, v boji o Hrad jsou tři největší favorité. Průzkumy i sázkové kanceláře přisuzují šanci na vítězství hlavně ekonomce Danuši Nerudové, generálovi ve výslužbě Petru Pavlovi a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Už několik týdnů jsou tyto tři osoby centrem mediálního zájmu. Kandidáti zesilují vlastní kampaň, aby na svou stranu získali co nejvíce voličů. Na první pohled by se mohlo zdát, že vánoční období i pro ně slouží k tomu, aby si od této práce odpočinuli, ale není tomu tak.

Pavel je ve vedení

Oslovit se snaží během Vánoc voliče nahlédnutím do svého soukromí, píše server Blesk. Bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně sdílela rodinnou vánoční fotografii na sociální síti Facebook. „Miluji, když se o svátcích naše chalupa zaplní mými nejbližšími a žádná židle u našeho kuchyňského stolu nezůstane prázdná. Ačkoli se u něj nebude chvíli řešit nic jiného než rozbor bramborového salátu a počet ponožek, které jsme našli pod stromečkem, moc si vážím toho, že ji mám a můžu svátky trávit s ní,“ napsala a popřála všem za celou rodinu krásné Vánoce.

Zároveň ve svém příspěvku konstatovala, že čas s rodinou považuje za to nejcennější a uvědomuje si, že nejde o samozřejmost. Podle nejnovějšího průzkumu agentury Median jediná zástupkyně žen by skončila v prvním kole prezidentských voleb se 27,5 procenty na druhém místě, píše web E15. O půl procenta více získal v průzkumu uskutečněném od 8. do 19. prosince Petr Pavel. I generál ve výslužbě využil dobu Vánoc k oslovení voličů. Na sociální síť Facebook umístil video, ve kterém společně se svou manželkou Evou popřál k Vánocům.

Babiš zapojil celou rodinu

„Chtěli bychom vám s Evou popřát, abyste si svátky užili především s těmi, které máte rádi, v místech, kde se cítíte dobře, a v atmosféře, která vám aspoň na chvíli dovolí si odpočinout,“ napsal kandidát na hlavu státu. Ve videu vystoupil s manželkou ve stejné kostkované košili. Zachycen je při přípravě bramborového salátu, přinášení vánočního stromku či posezení s přáteli. Formu videa zvolil ke svému vánočnímu přání voličům i Andrej Babiš.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Stávajícímu prezidentovi Miloši Zemanovi skončí funkční období na Hradě 8. března 2023

Na záznamu se objevuje společně s manželkou, jejich dvěma dětmi a i s dvěma pejsky u vánočního stromu. „Tady Babišovi! Přejeme vám všem šťastné a veselé Vánoce,“ napsal k příspěvku na sociální síti Facebook. Šéf hnutí ANO by podle nejnovějšího průzkumu skončil na třetím místě s 24,5 procenty hlasů. První kolo prezidentských voleb se uskuteční v pátek a v sobotu 13. a 14. ledna. V případě, že žádný z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu hlasů, druhé kolo proběhne o dva týdny později, 27. a 28. ledna.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Martin Duplák
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Létající“ tank T-80 existuje i v pomalejší verzi UD bez plynové turbíny: měl být budoucností SSSR, ale slyšet je o něm stále