Putina udržují při životě už jen lékaři ze Západu. Navíc bere silné léky

Byly odhaleny podrobnosti některých smluv uzavřených s hlavní nemocnicí v Moskvě, která poskytuje péči nejvýznamnějším ruským politikům.

i Zdroj fotografie: Presidential Executive Office of Russia / Creative Commons / CC BY
                   

Se zjištěním přišli novináři z Current Time a rádia Svobodná Evropa, informuje web Onet. Ti tvrdí, že smlouvy uzavřené mezi Ústřední fakultní nemocnicí v Moskvě a administrativou Vladimira Putina byly dříve zveřejněny na oficiálních stránkách vlády, ale v září 2022 zmizely. Dokumenty měly potvrzovat, že ruský prezident má rakovinu krve a rané stadium Parkinsonovy choroby. Právě o těchto nemocech se v souvislosti s šéfem Kremlu dlouhodobě spekuluje. Stejně jako o demenci a schizofrenii.

Neustálý dohled lékařů

Potvrzena byla především rakovina, píše Onet. Protože nejnovější informace mluví o tom, že Putin je v neustálé péči onkologa, uvádí Onet. Při cestách po Rusku má ruského prezidenta doprovázet také chirurg, který se specializuje na rakovinu štítné žlázy a otolaryngolog. Celkem má být na blízku Putinovi šest až třináct specialistů, dodává Onet. K nárůstu personálu došlo podle zjištění webu Proekt postupně. V roce 2017 šéfa Kremlu doprovázelo pět lékářů, o dva roky později pak už devět.

iZdroj fotografie: Пресс-служба Президента Российской Федерации / Creative Commons / CC BY
Kreml nikdy oficiálně zdravotní problémy ruského prezidenta nepotvrdil

Web iDnes píše, že jedním z hlavních návštěvníků prezidentovy černomořské rezidence v Soči byl onkolog Jevgenij Selivanov specializující se na rakovinu štítné žlázy. Na místo přiletěl údajně pětatřicetkrát a s Putinem strávil celkem 166 dní. Vše má vyplývat z dokumentů, které již nejsou veřejné. „Zároveň poprvé po několika letech, v lednu 2022, nebyla podepsána smlouva o ubytování lékařů v hotelech lyžařského střediska Laura v Soči. To může naznačovat, že Putin toto středisko přestal navštěvovat,“ cituje ze zjištění Current Time server Onet.

Nejistá Putinova budoucnost

To potvrzuje některé spekulace, kterých se od začátku války na Ukrajině vyrojilo mnoho. Podle nich musí být Putin pod silnými léky, aby mohl vůbec fungovat. Dříve se přitom šéf Kremlu rád ukazovat při různých sportovních činnostech. Teď je tomu zcela jinak. Jeho vystupování často ukazuje, že zdravotní problémy ho velmi trápí. Například při setkání s dětmi v Kaliningradu v rámci zahájení školního roku se na židli hrbil, poposedával a kroutil kotníky, jak Události247 informovaly loni v září.

Nebylo to poprvé, co nedokázal ovládat pohyby svých končetin. Přesto Kreml o zdravotních problémech ruského prezidenta mlčí a všechny spekulace odmítá. Vyjádření některých osobností naopak tyto domněnky podporují. Ruský politolog a historik Valery Solovjev uvedl, že bez pomoci západních lékařů by už Putin nebyl ve funkci ruského prezidenta, protože ho úspěšně léčí, píše web Onet. Naopak šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budnovat tvrdí, že má šéf Kremlu rakovinu a brzy zemře, připomíná server iDnes.

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Martin Duplák
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Zdravá a fit: Ideální cviky pro ženy po čtyřicítce, pro zdravé tělo i zdravého ducha
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou