Putin si s Hitlerem v ničem nezadá. Ukrajinci jsou drženi v pracovních táborech připomínajících koncentráky

Téměř od začátku války na Ukrajině je ruský prezident srovnáván s nacistickým vůdcem Adolfem Hitlerem. Podobnost byla znovu potvrzena.

i Zdroj fotografie: kremlin.ru / Creative Commons / CC BY
                   

Web Express píše o vyšetřování, které odhaluje ruské tábory nacistického typu, ve kterých jsou údajně nuceni pracovat Ukrajinci. Má se jednat o tisíce lifdí. Někteří z nich musí být i v první linii. Ti, kteří pracovat nemohou, jsou údajně posláni na smrt, píše Express. Tábory mají připomínat svou brutalitou židovská ghetta vytvořená ve druhé světové válce nacisty. Rusko je podle ukrajinské ombudsmanky Ljudmily Denisovové vytvořilo na okupovaných ukrajinských územích, píše web Express.

Ukrajinci jsou nuceni do táborů vstoupit

Jsou jim odebrány otisky prstů a dokumenty. Rusové také prohledávají telefony příchozích, aby odhalili případné ukrajinské bojovníky, dodává web Express. Někteří mají údajně to štěstí, že dostanou potvrzení, které jim dovoluje cestovat v oblasti kolem tábora i do blízkého města. Mnoho Ukrajinců ale tuto možnost nedostane. Naopak jsou naloženi do vlaků a odvezeni do odlehlých částí Ruska, píše Express. Podle Denisovové mělo být podle jednoho svědka odvezeno na Sibiř zhruba 300 Ukrajinců.

Celkem mělo být do Ruska od začátku války odvezeno, a to podle komisaře ukrajinského parlamentu pro lidská práva, minimálně 2,8 milionu Ukrajinců. I to může být pro některé vysvobozením, protože situace v táborech je velmi tragická. Kvůli přeplněnosti tam lidé nemají dostatek potravy. Dokonce se tam má údajně šířit tuberkulóza, píše dále Express. V minulosti někteří nemocní měli být dokonce zavřeni ve školní tělocvičně bez přístupu k lékařské péči.

Rusko má své vlastní vysvětlení

Podle ruského vysvětlení se Ukrajinci nedostávají do táborů násilím, ale jde o evakuační místa. Skutečnost je však jiná. Lidé jsou v táborech nedobrovolně. V případě pokusu o útěk, jsou zadrženi a zbiti, informuje web Express. Někdy je pomsta za takový pokus natolik drsná, že to Ukrajinci nepřežijí. Zemřít na následky zranění po svém pokusu o útěk měl muž ve vesnici Kozatské, uvádí web Express. Takových případů může přibývat. Rusové na okupovaných územích zřizují i speciální vojenské tábory.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Rusko na podzim oficiálně anektovalo Luhanskou, Chersonskou, Záporožskou a Doněckou oblast

„Okupační orgány dostaly rozkaz vytvořit speciální tábory pro muže v odvodovém věku. Půjdou tam v případě nucené evakuace obyvatelstva a útěku kolaborantů z okupovaných území. Muži budou odděleni od svých příbuzných a převedeni do podřízenosti armády Ruské federace,“ cituje web Novinky vyjádření Artěma Lysohora, šéfa ukrajinské oblastní vojenské správy v Luhansku. Jde o další důkaz krutosti ruského prezidenta Vladimira Putina. Události247 upozornily už v říjnu na podobnost šéfa Kremlu s nacistickým vůdcem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články