Zelenskyj v soutěži Muž roku porazil Putina. Před 15 lety byl na výsluní šéf Kremlu

Ruský prezident Vladimir Putin je kvůli invazi na Ukrajinu pro mnoho lidí nepřítelem číslo jedna. Před pár lety byl ale naopak významný v pozitivním slova smyslu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý proslov ruské hlavy státu je podrobně sledován a následně analyzován. Experti dávají pozor na každé gesto, slovo, aby mohli odhadnout, jaký bude další ruský krok ve válce na Ukrajině. Důležité prohlášení hodlá pronést Putin i v tomto týdnu, informuje web Novinky. Pozorovatelé předpokládají, že k tomu dojde ve středu během jednání na ministerstvu obrany. Diskuse se má zúčastnit prostřednictvím videokonference 15 tisíc velitelů a dalších armádních činitelů. Podle oznámení Kremlu má jednání vést sám ruský prezident.

Time ocenil mnoho kontroverzních osob

Je zřejmé, že hlavním tématem bude válka na Ukrajině, její průběh a výhled do budoucna. Právě v této oblasti budou Putinova slova bedlivě sledována. Je jasné, že ruský prezident má nesmírný vliv. Nejen v aktuální situaci, kdy je hodnocen jako agresor. Už v roce 2007 byl zvolen časopisem Time osobností roku, připomíná web Blikk. Tehdejší titulky oznamovaly jeho vítězství s tím, že svou zemi vrátil z chaosu na výsluní.

„Je to nový car Ruska, který je také nebezpečný v tom smyslu, že se nestará o občanské svobody, ani o svobodu slova, ale zároveň se stará o stabilitu. A tato stabilita je to, co Rusko potřebovalo, a proto ho Rusové zbožňují,“ cituje z vydání časopisu Time z roku 2007 server Blikk. Časopis Putina ocenil jako velmi úspěšného nástupce Borise Jelcina. Osobnost roku podle časopisu Time nemá být nejlepší člověk uplynulého období, ale jde o osobu, která ovlivnila předchozí rok v dobrém i zlém. I proto byl v minulosti vyhlášen jako osobnost i Adolf Hitler či Josif Stalin.

Zelenskyj poprvé opouští Ukrajinu

Od založení titulu vyhráli také téměř všichni američtí prezidenti, připomíná web Blikk. Letos ocenění dostal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Přesně po 15 letech, co byl na obálce časopisu Time jeho ruský protějšek, který je pro něj úhlavním nepřítelem. Výhra Zelenského není překvapivá. Podle časopisu je ukrajinská hlava státu ztělesněním odvahy a odporu projeveném v boji proti ruské agresi. V širším měřítku je také hlavní osobností globálního boje proti tyranii. Stal se i vlajkonošem liberální demokracie, uvádí web Blikk.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj má během své návštěvy USA promluvit i v Kongresu

Za nejvýznamnější rozhodnutí Zelenského je považováno odmítnutí americké nabídky na ochod ze země. Naopak ukrajinský prezident se rozhodl zůstat v Kyjevě, což podnítilo odhodlanost ukrajinské armády i obyvatel. Teprve po téměř deseti měsících války poprvé Zelenskyj opouští Ukrajinu, když se vydává na cestu do USA. Setkat se má s šéfem Bílého domu Joe Bidenem, informuje web CNN Prima News.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Létající“ tank T-80 existuje i v pomalejší verzi UD bez plynové turbíny: měl být budoucností SSSR, ale slyšet je o něm stále