V případě porážky se Putin schová na stejném místě jako nacisté

Moskva je připravena i na možnost, že konflikt na Ukrajině skončí v její neprospěch. V takovém případě bude muset šéf Kremlu opustit zemi.

i Zdroj fotografie: Пресс-служба Президента Российской Федерации / Creative Commons / CC BY
                   

Rusko ve válce na Ukrajině nedosahuje v posledních týdnech výrazných úspěchů. Stáhnout se musely ruské jednotky z okupovaného Chersonu a tvrdé boje se teď vedou převážně v Doněcké oblasti v okolí Bachmutu. Moskva se snaží proto zlomit ukrajinskou morálku ohrožením kritické infrastruktury. I tento týden začal útoky drony íránské výroby s označením Šahid-136 a 131, informuje web Novinky. Tentokrát jsou výbuchy hlášeny hlavně z ukrajinské metropole, poplach byl ale vyhlášen v celé Kyjevské oblasti.

Ruská armáda je čím dál zoufalejší

„Vzdušný poplach pokračuje. Nepřítel útočí na hlavní město vyčkávající municí Šahid. Protivzdušná obrana je v akci,“ cituje web Novinky vyjádření gubernátora Kyjevské oblasti Oleksije Kuleby. Útoky íránskými drony potvrdilo i velitelství ukrajinského letectva. „Stejně jako minule byly úderné bezpilotní letouny vypuštěny z východního pobřeží Azovského moře. Silami a prostředky vzdušných sil ve spolupráci s dalšími složkami obranných sil Ukrajiny bylo zničeno třicet Šahidů ruských útočníků,“ cituje server Novinky vyjádření.

Nad Kyjevem mělo být sestřeleno během pondělního rána 15 dronů. Je tedy zřejmé, že Ukrajina je připravena ruské agresi dál odolávat. Pomoci má v dalších měsících s obranou proti takovým útokům i systém Patriot, který Kyjevu přislíbily Spojené státy. Moskva už dala najevo, že se jí takový krok nelíbí. Rusku je jasné, že se jeho pozice opět oslabí a naopak pravděpodobnost výhry Ukrajiny se zvýší. Plně si to uvědomuje i ruský prezident Vladimir Putin, který má plán pro případ, že válku na Ukrajině prohraje.

Kreml má jasný plán

Podle bývalého spolupracovníka ruské hlavy státu Abbáse Galliamova se Putin ukryje v Jižní Americe, konkrétně má být jeho cílem Venezuela a Argentina, píše web Plus Jeden Deň. Je jasné, kde šéf Kremlu hledá inspiraci. Právě do těchto zemí po druhé světové válce utekli také nacisté, kteří spolupracovali s Hitlerem. Jižní Amerika ale v původních plánech Kremlu nebyla. Putin předpokládal, že se uchýlí do exilu v Číně. „Číňané jsou příliš sebevědomí a příliš opovrhují ostatními, obzvlášť ztroskotanci a poraženými,“ cituje web Plus Jeden Deň vyjádření Galliamova.

iZdroj fotografie: Dyor / Creative Commons / CC BY
Šéf ropného podniku Rosněft Igor Sečin stojí na straně Vladimira Putina už od jeho politických začátků

Naopak prezident Venezuely Nicolás Maduro má být spojencem šéfa ruské ropné společnosti Igora Sečina, který má v zemi už nyní žít. Právě Sečin má být osobou, která bude mít na starosti transport ruského prezidenta do Venezuely. Kreml má podle Galliamova pracovat se Sečinem na záložním plánu s názvem „Noemova Archa“, píše dále server Plus Jeden Deň. Vyjádření nemusí být daleko od pravdy. Galliamov byl Putinovým spolupracovníkem až do roku 2010. Od roku 2018 žije v Izraeli.

Kam se podle vás může Putin schovat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Konec bolesti kloubů a svalů, z těla ji vypálí obyčejná hořčice
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem