Putina ve zveřejněné nahrávce pomlouvají jeho vlastní blízcí

Ruský prezident Vladimir Putin má kolem sebe pouze osoby, které jsou vůči němu nekritické. V soukromí se však evidentně nebojí říkat, co si opravdu myslí.

i Zdroj fotografie: The Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
                   

Web TN upozorňuje na uniklou nahrávku rozhovoru mezi hudebním producentem Josifem Prigožinem a miliardářem Farchadem Achmedovem. Ruští oligarchové jsou Putinovými spolupracovníky, a proto by se mohlo zdát, že sdílejí s ním stejné myšlenky. Jejich telefonát, který byl zveřejněn ukazuje zcela něco jiného, informuje web Mediazone. „Po**bali nás, naše děti, jejich budoucnost, jejich osud,“ cituje bývalého ruského senátora Achmedova web TN. Prigožin s jeho názorem souhlasil a nazval je „zločinci“.

Kritika patřila Putinovým blízkým

Podle Achmedova má každý z nich jachtu a miliardy. „Všechno jim patří,“ cituje dále miliardáře web TN. To byl však jen začátek jejich kritiky. V rozhovoru se opovážili také k ostrým slovům směřovaným k šéfovi Kremlu a jeho pravé ruky Dmitriji Medveděvovi. Oba jsou plní nejistoty. Jsou to zakomplexovaní liliputi, které celá země nenávidí, “cituje Achmedova web TN. Podle se něj sice ruská média snaží dělat z ruského prezidenta hrdinu, ale každý vidí, jaký je.

„Začal vytvářet jen černé listiny. Jen zakazuje, přijímá a povoluje. Lidé v jeho zemi jsou jako zombie,“ cituje dále Prigožina server TN. Achmedov s ním souhlasil a označil ruskou hlavu státu dokonce za „Satana. Web Daily Mail píše, že ruští oligarchové se ve společném telefonátu pustili také do kritiky ruské armády. Vadí jim, že do války jsou posíláni lidé, kteří nikdy nedrželi zbraň v ruce, a proto nemají šanci v bojích obstát.

Rusko nemá budoucnost

„I kdyby se na všechno vy**al a zmáčkl to tlačítko, národ v tomhle scénáři stejně nemá žádnou budoucnost. Tak to je. V zásadě ruský národ pohřbil,“ cituje web TN slova Prigožina. Hudební producent se po zveřejnění nahrávky bránil, že nic takového nikdy neřekl a jde o podvod. Následně pak v rozhovoru pro server Fontanka uvedl že jde o snahu vyvolat spor mezi politiky a ruskou elitou. Zároveň ale přiznal, že se bojí následků za svou kritiku vůči Kremlu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Sergej Šojgu je ministrem obrany od roku 2012, kvůli špatným výsledkům ve válce na Ukrajině sklízí velkou kritiku ze všech stran

Někteří se naopak za svá ostrá slova vůči Putinovi nestydí. Bývalý ruský viceprezident Alexandr Ruckov například nedávno obvinil ruského prezidenta z nesmyslného zabíjení ruských vojáků, kteří slouží jako potrava pro děla, píše web Aktuálně. Podle něj má Putin okolo sebe jen neschopné „bezpečnostní apartáčíky“ bez vojenského výcviku a dovedností. V té souvislosti Ruckoj poukázal i na to, že vojákem z povolání není ani ministr obrany Sergej Šojgu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články