Šéf Kremlu jako bezmocný stařík: Putin měl opravdu potupnou nehodu

Fyzický i psychický stav ruského prezidenta Vladimira Putina je od začátku války terčem spekulací. Některé zřejmě nejsou daleko od pravdy.

i Zdroj fotografie: Meghdad Madadi / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Šéf Kremlu byl dříve téměř chodící reklamou na dobrou kondici. Nechal se v minulosti dokonce vyfotografovat bez trička při rybaření, aby ukázal své vysportované tělo. Výčet aktivit, které ruský prezident provozuje, je ale dlouhý. Za vše mluví i to, že je držitelem černého pásu v džudu. I proto se zřejmě Putin těšil relativně dlouho mladistvému vzhledu. V letošním roce se vše změnilo. Na ruském prezidentovi je na první pohled viditelné, že není v pořádku. Odulý vzhled, nutnost přidržování se stolu, nervózní pohyby nohou.

Nedobrovolné vyprázdnění

To je jen krátký výčet skutečností, kvůli kterým se stále více spekuluje o tom, jakou chorobou šéf Kremlu trpí. Nejčastěji se skloňuje Parkinsonova choroba a také rakovina. Ať už je jeho nemoc jakákoli, zdá se, že má kvůli ní potíže i s chůzí. Tento týden se objevila zpráva, že ruská hlava státu spadla ze schodů. Profil s názvem General SVR na sociální síti Telegram tvrdí, že Putin při sestupu ze schodů zakopl a upadl na kostrč. Následně měl spadnout na bok a sklouznout o pár schodů dolů.

„Incident se stal před prezidentovými bodyguardy, kteří rychle zareagovali a přispěchali Putinovi na pomoci. Tři bodyguardi mu pomohli dostat se k nejbližší pohovce a zavolali službu konajícího lékaře v rezidence,“ cituje web Fakt z vyjádření kanálu, za kterým mají stát bývalí agenti ruských tajných služeb. Podle telegramového účtu trpí ruský prezident rakovinou střev, což mu způsobuje velké zažívací problémy. Nehoda vše ještě zhoršila.

Proběhne vyšetřování události

„Pádem byla postižena hlavně kostrč, která pravděpodobně vyústila v akutní bolest, která vyvolala mimovolní defekaci,“ cituje dále web Fakt ze zprávy na Telegramu. Lékaři ho před vyšetřením proto museli nejdříve přemístit do koupelny a pomohli mu se umýt. Následně mělo být ruské hlavě státu diagnostikováno pohmoždění kostrče a měkkých tkání. „Bolest v kostrči při sezení je jediná věc, která Putina znepokojuje,“ cituje web Fakt dále z příspěvku.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Za únikem informací o Putinově pádu na schodech má stát jeden z členů jeho ochranky.

Ruskému vůdci mají pomáhat prášky proti bolesti. Přestože je zjevné, že šlo o nehodu, bezpečnostní složky vyšetřují, co za pádem stojí, píše server Blesk. Doma údajně nosí Putin boty se speciální protiskluzovou úpravou a schody v jeho moskevské rezidenci jsou považovány za bezpečné. Ať už se té noci na schodech stalo cokoli, je evidentní, že Putin rozhodně ve svých 70 letech není v kondici, kterou mu Kreml stále přisuzuje.

Myslíte si, že za úrazem stojí pouze náhoda?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Martin Duplák
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Únava, dušnost a kašel: Jak poznat rozvíjející se astma a co ho spouští
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstarší revolver na světě je starý přes 400 let: byl trochu „zaostalý“, ale přesto velmi efektivní. Vlastnil ho důstojník za 30leté války