Sankce Západu nefungují naplno. Putina při životě udržují léky z dovozu

O špatném zdravotním stavu ruského prezidenta Vladimira Putina se spekuluje už mnoho měsíců. Jeho život teď může být výrazně ohrožen.

i Zdroj fotografie: Пресс-служба Президента России / Creative Commons / CC-BY
                   

V souvislosti s ruskou hlavou státu se objevuje několik diagnóz. Nejčastěji se mluví o rakovině a Parkinsonově chorobě. Na konci listopadu se objevila zpráva, že se zdravotní stav šéfa Kremlu prudce zhoršuje. Experti to usuzovali z několika záběrů, na kterých byl Putin zachycen. Potíže měl mít problémy s koordinací pohybu a nejspíš i s krevním oběhem, protože mu modrají ruce a otéká obličej, píše web TN. Někteří vysoce postavení Rusové mají dokonce kvůli Putinovým problémům vyhlížet dobu, kdy ho podlomené zdraví dožene definitivně.

Putin má onkologické problémy

Ten okamžik přitom může být velmi blízko, protože proti ruskému prezidentovi hrají i západní sankce. Jak informuje web Express, právě léky ze Západu mají Putina udržovat při životě. Ruský expert Valerij Solověj si myslí, že se i přes omezení kvůli válce na Ukrajině podařilo nějakým způsobem léky k šéfovi Kremlu dostat „Používá nejpokročilejší způsoby léčby a cílenou terapii, kterou mu Rusko nemůže poskytnout,“ cituje jeho vyjádření web Express. Léčba měla podle politologa zabrat, ale přesto údajně má přijít Putinův konec brzy.

Důvodem je fakt, že žádné léky nedokážou být úspěšné napořád. Pro ukrajinský youtubový kanál Odesa film studio měl Solověj prozradit i jaké zdravotní problémy ruský prezident má. Zmínil potíže s pohybem, hlavně s nohama, což se podle něj nedá přehlédnout. „Má docela vážné zdravotní problémy. Nejzávažnější z nich je rakovina,“ cituje web Express vyjádření ruského odborníka. Pomáhá mu jen západní léčba, kterou mu měli předepsat lékaři mimo Rusko. Ze kterého státu pochází ale neuvedl.

Nástupce je zřejmě vybraný

Dříve se spekulovalo, že je Putin závislý na lécích dovezenými z Izraele, připomíná web Daily Mail. Podle politologa Solověje zahraničním lékařům ruský prezident věří, ale zároveň na celou léčbu dohlíží špičkoví moskevští zdravotníci. Putinův špatný zdravotní stav se má projevovat i na rozhodnutích spojených s válkou na Ukrajině. Podle ruského politologa má léčba „přímý dopad na jeho situační povědomí a přiměřenost rozhodnutí, která činí“, píše dále web Express.

iZdroj fotografie: Пресс-служба Президента России / Creative Commons / CC BY
Dmitrij Patrušev je ruský bankéř, ministr zemědělství a také syn Nikolaje Patruševa, který je Putinovým dlouholetým blízkým přítelem

Tvrzení, že Putinovo zdraví může být ohroženo natolik, že nebude schopen svou funkci dále vykonávat, se objevilo už několikrát. I proto se spekuluje o jeho nástupci. Nejčastěji bylo skloňováno jméno šéfa ruské tajné služby FBS Nikolaje Patruševa, který je velkým zastáncem invaze na Ukrajinu. Teď se ukazuje, že je že ruský vůdce ochotný předat moc jeho synovi ministru zemědělství Dmitriji Patruševovi, píše web Daily Mail.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Létající“ tank T-80 existuje i v pomalejší verzi UD bez plynové turbíny: měl být budoucností SSSR, ale slyšet je o něm stále