Používá Putin dvojníka? Šéf ukrajinské tajné služby prozradil utajované podrobnosti

Teorie o tom, že ruský prezident Putin využívá služeb dvojníka se objevila už mnohokrát. Generálmajor Budanov ukazuje konkrétní důkazy.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jak píše server Daily Mail, šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov promluvil o zastupování šéfa Kremlu dvojníkem při televizním rozhovoru. Generálmajor poukázal především na Putinovu výšku a uši, které se v posledních veřejných vystoupeních změnily. V té souvislosti Budanov uvedl, že ucho je jako otisk prstu, jde tedy o něco jedinečného, co nejde napodobit. Podle šéfa ukrajinské vojenské rozvědky ale nejsou uši jediné, ze kterých jde usoudit, že Putin dvojníka používá, spekuluje Daily Mail.

Byl Putin v Teheránu?

„Mají různé zvyky, různé způsoby chůze, někdy dokonce různé výšky, když se podíváte zblízka,“ cituje Budanova server Daily Mail. Naposled měl ruský prezident dvojníka využít minulý měsíc při příjezdu na summit v Teheránu. Jak píše server Daily Mail, podle ukrajinských zdrojů se šéf Kremlu při sestupování po schodech ze svého prezidentského letadla pohyboval neobvykle rychle a byl ostražitější než při předchozích veřejných vystoupeních. Budanov tak naznačil, že na schůzku s prezidenty Íránu a Turecka přiletěl Putinův dvojník.

Jak připomíná web Daily Mail, šlo o teprve druhou zahraniční návštěvu ruského prezidenta od začátku války na Ukrajině, a proto schůzka vzbudila velkou pozornost médií. Na veřejnost se tak dostala i informace o zesměšnění Putina tureckým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem. Ten nechal ruského prezidenta čekat dlouhou dobu před davem novinářů, jak psal například server iDnes. Přitom dříve to byl právě šéf Kremlu, který proslul svou nedochvilností. Že je situace pro Putina nová, bylo patrné i z jeho chování při čekání.

Putinova nedochvilnost

Jak píše dále web iDnes, ruský prezident se nervózně ošíval, kousal do tváří, přesouval váhu z jedné nohy na druhou a vystřídal před příchodem Erdogana mnoho grimas. Objevily se tak spekulace, že se turecká hlava státu pozdním příchodem chtěla Putinovi pomstít za schůzku v Moskvě v roce 2020. Tehdy turecký lídr čekal na vstup do jednací místnosti tak dlouho, až se nakonec posadil. Erdogan nebyl zdaleka jediný, kterého v minulosti Putin nechal čekat.

V roce 2003 se ruský prezident opozdil na schůzce s britskou královnou Alžbětou o 14 minut, na setkání s papežem Františkem ve Vatikánu v roce 2015 přišel o hodinu později a bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa nechal v roce 2018 před summitem v Helsinkách vyčkávat 45 minut, připomíná web iDnes. Teorie o dvojníkovi ale vnáší do všech situací otázku, jestli na schůzky dorazil opravdový Putin.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Rostlina, kterou klíšťata k smrti nenávidí. Stačí ji usušit a zalít horkou vodou – domácí účinný repelent je na světě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Na herpes báječně zabírá i obklad z vaječné skořápky + dalších 6 tipů, jak se ho zbavit rychle a přírodní cestou
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Poznáte, která z žen na tomto obrázku je matkou přítomného dítěte? Tento rébus dělá lidem problémy už léta
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský odstřelovač se během první světové války ukryl ve falešné koňské mrtvole vedle německých zákopů