V novoročním projevu Putina se měli objevit stejní lidé jako na dřívějších akcích. Může jít o herce

Ruský prezident Vladimir Putin letošní novoroční projev netradičně pronesl před vojáky. Jednotky za jeho zády měly bojovat na Ukrajině. Ukazuje se ale, že to není pravda.

i Zdroj fotografie: Premier.gov.ru / Creative Commons / CC-BY
                   

Web The Sun upozorňuje, že šéf Kremlu začíná být čím dál více paranoidní. Dokazovat to má jeho novoroční projev. Obvykle ho pronáší na pozadí Kremlu, ale tentokrát své novoroční poselství pronesl během návštěvy vojáků Jižního vojenského okruhu v Rostově na Donu, připomíná ČTK. Za jeho zády během řeči mělo být 20 jednotek s válečnými medailemi. Podle některých ale nešlo o neznámé tváře statečných vojáků, jak se snaží Rusko prezentovat.

Paranoidní Putin

Za Putinem například má stát blondýnka, která se objevila už ve více videích s ruským prezidentem, píše web The Sun. Přestože má na sobě vojenské oblečení, zřejmě nemusí vůbec jít o členku ruské armády. Její tvář se měla objevit také ve videu, které zachytilo šéfa Kremlu při bohoslužbě. Stejná žena byla také spatřena na záběrech z Putinovy návštěvy rybářské lodi, kde měla na sobě reflexní vodotěsné oblečení. Na lodi měli být ještě tři muži, kteří byli spatření také v několika videích s ruskou hlavou státu.

Podle některých se má záhadná žena podobat Larise Sergukhinové, která je členkou komise Regionální dumy pro sledování legislativy, uvádí web The Sun. Muži, kteří s ní byli na lodi se také měli objevit i na bohoslužbě s Putinem. Vyrojily se tak spekulace, že ruský prezident si najímá „herce“, aby to vypadalo, že jeho tažení na Ukrajině má stále podporu. Uživatelé sociálních sítí také zaznamenali, že se šéf Kremlu stylem svého novoročního projevu snažil napodobit výstup ukrajinského prezidenta v Bachmutu.

Proslov vyvolal spoustu spekulací

Zelenskyj navštívil zdevastované město 20. prosince minulého roku a při té příležitosti předal vojákům vyznamenání. „Putin chtěl napodobit Zelenského, který přišel k ukrajinským obráncům v Bachmutu. Ale po deseti měsících totální války je v Rusku i nedostatek herců,“ cituje web The Sun spoludržitelku Nobelovy ceny za mír za rok 2022 Oleksandru Matvijčuk. Nejde o první situaci, kdy je Putin obviňován ze zinscenování veřejného vystoupení. Pochybnosti se objevily také v květnu, kdy ruská hlava státu navštívila vojenskou nemocnici v Moskvě.

iZdroj fotografie: Kremlin / Creative Commons / CC BY-SA
Doby, kdy se ruský prezident mohl pyšnit výbornou zdravotní kondicí jsou zřejmě definitivně pryč

Jeden z pacientů měl být rozpoznán jako muž, který byl spatřen také při Putinově dřívější návštěvě továrny. Toto zjištění podporují spekulace, že Putin si najímá lidi, aby se vyhnul skutečnému kontaktu s Rusy. Putinův novoroční projev také potvrdil jeho špatný zdravotní stav. Dokazovat to má jeho kašlání při projevu a jasné vyčerpání ve tváří, informuje web Forum24. Dlouhodobě se spekuluje o tom, že sedmdesátiletý ruský vůdce bojuje s rakovinou a s Parkinsonovou chorobou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
S ucpanými tepnami zatočí obyčejný citron: Snižuje záněty, funguje i cholesterol
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety