Putinův brzký konec: Šéf Kremlu se může začít balit. Má zřejmě poslední pokus, jak vše zvrátit

Ruský prezident Vladimir Putin zažívá velmi těžké období. Válka na Ukrajině se mu vymyká, a proto se proti němu obrací i vlastní lidé.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ukrajinská protiofenziva je natolik úspěšná, že se podařilo ukrajinským silám zpět získat během několika dní tisíce kilometrů čtverečních území, jak informuje web Daily Mail. Díky tomu velmi roste ukrajinská morálka a naopak ta ruská upadá. Zdá se tak, že ani obrovské výdaje na obranu, které Putin jako prezident vydal, nestačí na vítězství na Ukrajině. Naopak ruská armáda čelí dalšímu velkému ponížení. To první přišlo už v prvních dnech války, kdy se ruským vojákům nepodařilo podle plánu během tří dnů ovládnout Kyjev.

Největší hrozba opět ve hře

Ruské jednotky se nakonec kvůli ukrajinské připravenosti musely stáhnout z okolí hlavního města a boje od té doby pokračují v podstatě jen na východě země. I tam se ale přestává Moskvě dařit. Navíc ruské ztráty už jsou tak obrovské, že je země není schopna pokrýt. Podle Ukrajiny ruská armáda ztratila téměř 25 procent vojáků, kteří byli zabiti, zraněni nebo zajati, píše web Daily Mail. Rusko ztratilo také dvě třetiny tanků. Mimo provoz má Moskva také pětinu vojenských letadel.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Jaderné zbraně

Zdá se tak, že Putin prohrává válku na Ukrajině na celé čáře. I proto sílí spekulace, jaký bude další krok ruského tyrana. Sám Putin už s hrozbou přišel, když varoval před „vážnější“ reakcí. To může znamenat, že ruský prezident počítá i s variantou použití jaderných zbraní. Strach z jejich použití má svět od začátku konfliktu. Teď tyto obavy sílí a vědom si je toho i americký prezident Joe Biden. Šéf Bílého domu proto dopředu Putina varoval před rozmístěním jaderných zbraní na Ukrajině, jak informuje web Express.

Zástupy odpůrců narůstají

Podle něj se má ruský prezident vyhnout jaderné hrozbě, jinak USA budou nuceny vrátit úder. Rusko by se navíc podle amerického prezidenta dostalo do naprosté izolace. Otázkou zůstává, jestli takové varování ze strany USA bude pro Putina dostatečné. Šéf Kremlu je ve válce na Ukrajině natolik zahnán do kouta, že mu zřejmě jiná možnost nezůstane, pokud si bude chtít zachovat tvář. A také zůstat v prezidentském úřadě.

V případě neúspěchu ve speciální vojenské operaci by začaly sílit hlasy za jeho rezignaci, které se objevují už teď. Proti šéfovi Kremlu se postavilo několik politiků z Moskvy a Petrohradu, jak informuje web Novinky. Roste také odpor vůči Putinovi ze Západu. A to i v důsledku zpráv, které ukazují, že ruský prezident zesiluje útoky proti civilistům, jak uvádí web The Sun. Svou krvavou taktikou chce ruská hlava státu „podkopat morálku ukrajinského lidu a vlády“, uvedlo ministerstvo obrany.

Jaké jsou podle vás plány Putina ve válce na Ukrajině?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Zobrazit další články
Jak z obyčejné pánve udělat nepřilnavou: Stačí trocha oleje a přibližně hodina času. Jídlo se na ni už nikdy nepřichytí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nápoj, který dokáže zbavit špatného cholesterolu a chronických onemocnění. Skládá se z obvyklých surovin
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč královské ženy odpradávna musely rodit před velkým davem lidí: Některé kvůli tomu málem přišly o život
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„K zemi půjdou jako kachny“, nové rychlopalné dělo je zabijákem stíhaček, dronů i plavidel. Doplní ho nezastavitelná raketa