Putinova řeč těla vše odhalila: Podle expertů se chystá k hrozivé akci proti západním zemím

Ruský prezident Vladimir Putin ve svém středečním projevu oznámil více než jen částečnou mobilizaci. Odborníci na řeč těla varují před jeho odhodláním.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nejdůležitější informací z projevu šéfa Kremlu byla částečná mobilizace, kterou Putin potvrzuje, že ruské armádě se ve válce na Ukrajině nedaří. Ztráty Moskvy už tak nelze nadále zamlčovat, a proto se zřejmě Putin odhodlal k tomuto nepopulárnímu kroku. Vydal tím také varování Západu, jak píše web The Sun. Odborníci na řeč těla začali krátce po zveřejnění oznámení ruského prezidenta zkoumat, jak se Putin při projevu tvářil. Z jeho projevu byla podle expertů viditelná hlavně naléhavost a znechucení.

Projev se skoro neuskutečnil

Není se čemu divit, když byl nucen veřejně připustit, že stávající ruské síly na ukrajinskou odhodlanost nestačí. Nešlo ale jen o oznámení o částečné mobilizaci, která dostane do frontové linie dalších 300 tisíc ruských vojáků. Putin ve svém projevu také zmínil, že „spoustu zbraní“, které je připraven použít proti Západu. „Jeho pokrčení ramen naznačovalo, že nemá na výběr. Když mluvil o jaderných reakcích, jeho pohled zesílil,“ cituje expertku na řeč těla Judi Jamesovou web The Sun. Podle ní gesta šéfa Kremlu dala jasně najevo, že je odhodlán.

Putinův projev se přitom podle některých zpráv ani nemusel uskutečnit kvůli jeho zdravotním problémům. Podle telegramového účtu General SVR ruského prezidenta před řečí k národu zasáhl silný kašel. Na pomoc mu museli přispěchat i lékaři. Putin si měl stěžovat i na bolesti na hrudi, uvádí dále web The Sun. Ani to ale šéfa Kremlu neodradilo od výhrůžek. „Občané Ruska mohou být přesvědčeni, že naše územní nezávislost a svoboda bude zajištěna. Zdůrazňuji ještě jednou, všemi prostředky, které máme k dispozici,“ cituje Putina web Express.

Obavy kvůli Donbasu

Ruský prezident tak dal jasně najevo, že ani použití jaderných zbraní není vyloučeno. To by vyvolalo rychlou odpověď Západu. Podle Bena Hodgese, generála americké armády ve výslužbě, by USA mohly „zničit Černomořskou flotilu nebo ruské základny na Krymu,“ informuje web Daily Mail. Zároveň ale Hodges uvedl, že jaderný útok na Ukrajinu považuje za „velmi nepravděpodobný“. „Putin ví, že USA budou muset reagovat, pokud Rusko použije jadernou zbraň,“ cituje bývalého generála americké armády web Daily Mail.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Mapa východní Ukrajiny

Ruský prezident se tak zřejmě bude vyhýbat možnosti zatáhnout do konfliktu USA, protože i proti Ukrajincům si neví jeho armáda příliš rady. Šéf Kremlu ale může použít jaderné zbraně jako obranu. Jak připomíná web Express, Putin uvedl, že použije jaderné zbraně při ohrožení „samotné existence státu“. Mezi své území ale může Moskva brzy zahrnovat i část Donbasu, pokud se tam uskuteční referenda o připojení k Ruské federaci. Naplánovány jsou na konec září, připomíná web Express.

Myslíte si, že se Putin uchýlí k mezinárodnímu jadernému konfliktu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Martin Duplák
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Challenger 2 projede ruskými protitankovými zátarasy, jako by tam nebyly, a snadno odtlačí i jiné překážky