Bizarní zločiny ve fast foodech: Z bundy při rvačce vytáhl mývala. Jedna z nejnebezpečnějších poboček na světě se bude zavírat

Fast foody jsou v moderní společnosti velmi oblíbené. Jejich dostupnost k sobě ale často přitahuje i neukázněné návštěvníky.

i Zdroj fotografie: MaVlast / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Web The Sun informuje o uzavření pobočky McDonald’s v kanadské Ottawě. Šlo o jednu z nejnebezpečnějších poboček rychlého občerstvení na světě. Policisté místo za čtyřicet let fungování navštívili v téměř 800 případech, přičemž zasahovat často museli i u velmi nebezpečných situací. The Sun připomíná bizarní video z roku 2013, na kterém lze vidět, jak se v restauraci spustila obří rvačka. Více než 15 mužů se pralo a vrhalo po sobě různé předměty, jeden z nich dokonce během hádky vytáhl z bundy mývala.

Majitel pobočce neprodloužil nájemní smlouvu

Problémy se v pobočce vyskytovaly dlouhodobě. Vůbec nejhorší byl rok 2018, kdy byly kvůli rvačkám a nevhodně se chovajícím zákazníkům z pobočky v Ottawě uskutečněny stovky volání na tísňovou linku, píše dále The Sun. Kvůli nebezpečnému prostředí musel tento McDonald’s dokonce zkrátit provozní dobu. Přesto neukázněnost návštěvníků neskončila, kvůli čemuž byl nucen ottawský policejní náčelník Charles Bordeleau poslat McDonald’s dopis o „pokračující trestné činnosti a sociálním nepořádku.“

Místní policisté si však již brzy budou moci oddychnout. Majitel budovy totiž nedávno potvrdil, že podniku již neprodloužil nájem a restaurace tak bude v dubnu uzavřena, uvádí The Sun. Spíše než problémoví strávníci za to ale může pokles příjmů kvůli špatné infrastruktuře.

Problémy se zákonem však nejsou jen v pobočkách McDonald’s v Kanadě. Ve Velké Británii byla zaznamenána také řada incidentů, například když jedna z pracovnic v londýnském podniku napadla zákaznici čistícím mopem, připomíná ve svém starším článku The Sun. Důvodem tehdy byly stížnosti zákazníků na dlouhé čekání na objednané jídlo.

Česko má také svůj tragický případ

V letošním roce se pak objevil případ dalšího bizarního napadení v pobočce McDonald’s v Austrálii. Devatenáctiletá dívka nejprve začala křičet na zaměstnance v restauraci v Adelaide, poté přeskočila pult a vrhla se do kuchyně, kde si plánovala připravit hamburger, píše web Forum24. „Zmlátím vás, nebo odejdu!“ křičela na přítomný personál. Na jejich výzvy, aby provozovnu opustila nereagovala, a proto nakonec musela i v tomto případu zasáhnout policie, uvádí server New York Post o incidentu, který se nakonec obešel bez zranění.

iZdroj fotografie: R4vi / Creative Commons / CC BY-SA
V Česku byla první pobočka McDonalds otevřena v pražské Vodičkově ulici před více než 30 lety

Mnohem hůře dopadl případ, který se odehrál před více než 24 lety v pobočce McDonald’s v pražské Vodičkově ulici. Nájemný vrah tam výstřelem do obličeje zabil podnikatele Ladislava Zimmermanna, připomíná server Blesk. Díky následnému zmatku mezi přítomnými se pachateli podařilo z místa utéct. Až později policie zjistila, že zastřelení Zimmermanna si objednala jeho manželka, která tento čin dostala trest 12 let odnětí svobody. Bulhar, který střílel, skončil ve vězení ve své rodné zemi, dodává Blesk.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Martin Duplák
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Sledujete nejnovější technologie? Zaměřte se na českou společnost MISURA
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů