Manželka ruského vojáka povolila znásilňování ukrajinských žen. Teď je na mezinárodním seznamu hledaných osob

Ruští vojáci se ve válce na Ukrajině dopouští různých zvěrstev. Vyplývá najevo, že k některým z nich je nabádají jejich nejbližší.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Žena jménem Olga Bykovská z Orelské oblasti měla svého manželka Romana nabádat ke znásilňování ukrajinských žen. „Ano, udělej to, znásilni ukrajinské ženy. Jenom mi nic neříkej, jasné?“ cituje slova zachycená během telefonického rozhovoru mezi manžely web iRozhlas. Následně měla ještě jednou muži potvrdit, že Ukrajinky má znásilňovat a jen ji o tom neinformovat. „Ano, dovoluji ti to. Jenom používej ochranu,“ řekla Bykovská. Zvukový záznam rozhovoru mezi párem zveřejnily v dubnu kyjevské bezpečnostní síly, připomíná web Daily Mail.

Muž měl být zraněn

Při vyjádření souhlasu se znásilňováním ukrajinských žen se měly obě osoby smát. Ukrajinská mutace Rádia Svobodná Evropa se následně rozhodla ve spolupráci s vládními složkami identifikovat volající. Závěry dospěly k závěru, že má jít o Olgu a Romana Bykovské, píše web iRozhlas. Sedmadvacetiletý muž je bývalým brancem ruské armády a podílet se měl také na ruské okupaci Krymu. Na anektovaný poloostrov se měl mladý manželský pár dokonce kolem roku 2018 přestěhovat.

Rádio Svobodná Evropa se snažila zajistit vyjádření obou osob k celému případu. Roman v dubnu vše popřel, včetně informace, že se stále nachází ve válce na Ukrajině, v Chersonské oblasti, kde byl hovor zachycen. Olga radiu vyzradila, že její manžel je v Sevastopolu a léčí se se zraněním, píše dále web Daily Mail. Následně telefonický rozhovor přerušila a smazala i svůj účet na sociálních sítích, ze kterého bylo patrné, že mladý pár má i čtyřleté dítě. Podle rádia se oba hlasy shodují se zvukem na nahrávce.

Rusové pokračují ve zvěrstvech

Služba bezpečnosti Ukrajiny následně zahájila vyšetřování a nyní obvinila ženu z porušení zákonu a válečných zvyklostí, informuje web iRozhlas. Mělo dojít k porušení článku 27 Ženevských mluv na ochranu obětí války, které zajišťují ochranu žen před znásilněním nebo jinými formami útoků na čest. Obviněná Ruska proto byla umístěna na seznam mezinárodně hledaných osob a hrozí ji až 12 let vězení.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ruští vojáci jsou obviňováni a vyšetřování z mnoha sexuálních zločinů během války na Ukrajině

Jak připomíná web Daily Mail, ruští vojáci jsou spojováni s řadou zvěrstev po celé Ukrajině, včetně brutálního znásilňování a vraždění žen a dětí i před zraky rodinných příslušníků. Naposled byla na začátku prosince nalezena v osvobozeném Chersonu mučírna. „V jedné z mučíren jsme objevili samostatnou celu, kde byly drženy děti. Sami okupanti tomu říkali ‚dětská cela‘,“ cituje web Daily Mail vyjádření komisaře ukrajinského parlamentu pro lidská práva.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články
Scvrklý svetr už nemusí letět do koše. Zachránit se dá mrazem nebo pomocí alobalu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kopřivu dvoudomou znali už staří Egypťané. Její pozitivní účinky na artritidu potvrdila i věda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nafukovací návnady z Děčína matou ruské vojáky. I kvůli nim mohou hlásit až neuvěřitelná čísla některých zničených zbraní
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa