Ženy do první linie: Rusové už jsou zoufalí, vojačky pošlou na porážku

Zatímco ruští zástupci zesilují své výhrůžky vůči Ukrajině, ukazuje se, že Moskva zaznamenala v bojích větší ztráty, než se předpokládalo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S velmi silným výrokem v posledních dnech přišel hlavně bývalý ruský prezident Dmitrij Medvěděv, který uvedl, že celá Ukrajina bude hořet, jak Události247 informovaly v neděli. Se svým prohlášením přišel místopředseda ruské Rady bezpečnosti v době, kdy se ukazuje další zoufalství Moskvy. Podle informací webu Express k nástupu do ruské armády jsou již nuceny také ženy v okupovaných oblastech. Vychází to z lednové zprávy ukrajinských tajných služeb.

Taktika s vysokou úmrtností

„Během týdne naverbovali okupanti asi 50 lidí z ženské nápravné kolonie ve městě Snižne na dočasně okupovaném území Doněcké oblasti,“ cituje generální štáb ukrajinských ozbrojených sil web Express. Tato informace proto zapadá do oznámení britského ministerstva obrany, že Rusku dochází vojáci, kteří byli nasazeni k takzvaným útokům lidských vln. V bojích tímto způsobem fungují především členové Wagnerovy skupiny, připomíná web Echo24.

Tato taktika ale způsobuje velké ztráty na životech. Echo24 popisuje, že každá taková vlna obsahuje osm lidí, kteří jdou na porážku. První vlna jde vpřed jako útočná jednotka a tvoří ji nejlépe vycvičení vojáci. I proto se nesmí dostal na palebnou čáru. Jakmile se vlna dostane na dostřel nepřátelských pozic, přeživší bojovníci se zakopou. Jednotka své místo značí například kusem oděvu na stromě. Po zaujetí pozic útočnými silami zahájí ruské dělostřelectvo palbu. Úkolem první vlny je tak pouze navázání kontaktu, vytvoření zákopu a označení pozice.

Moskva je zoufalá

Šance na přežití těchto lidí je velmi malá, uvádí Echo24. Po ukončení palby následuje další vlna bojovníků, která také nemá velkou šanci na přežití. Obvykle jsou čtyři vlny, ale u Soledaru bylo k obsazení frontového úseku zapotřebí až 14 vln, tedy podle výpovědi muže zasvěceného do taktiky Wagnerovy skupiny, informuje Echo24. Wagnerovci tímto způsobem používají především muže, které rekrutovali z ruských věznic.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ruským vězňům byla za nástup do bojů na Ukrajině slíbena svoboda bez ohledu na spáchaný čin

Statistiky ale ukazují, že tento nábor zpomaluje, jak Události247 psaly v sobotu. Zatímco loni v září a v říjnu odešlo z ruských věznic až 23 tisíc lidí. Od listopadu 2022 do ledna 2023 to už bylo jen 6 tisíc. I proto zřejmě na řadu přichází i ženy v okupovaných oblastech, které se budou muset postavit do první linie. Web Express připomíná, že obvykle se to ve válce neděje. Dokládat to má aktuální zoufalost Rusů na frontě.

Měly by bojovat i ženy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články