Kdo stojí za vraždami ruských boháčů? Záhadné vraždy spojuje jedna zásadní věc

Zastřelení, otrava, záhadné nemoci či oběšení. Od konce února zemřelo několik Rusů zastávajících vysoké funkce. Nitky vedou k Putinovi.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na smrt ruských magnátů upozorňuje server Daily Mail. Minulý měsíc bylo nalezeno tělo multimilionáře Jurije Voronova v jeho bazénu u venkovského domu. Příčinou smrti ale nebylo utonutí, nýbrž zastřelení. V tratolišti krve byl nalezen také šéf společnosti Gazprom Invest Leonid Shulman. I jeho smrt není jednoznačně vysvětlena. Tělo bylo objeveno v koupelně a na obou zápěstích byly řezné rány. Údajně měl jeden z nejvyšších představitelů Gazpromu zanechat dopis na rozloučenou s tím, že trpí silnými bolestmi.

Smrt i ve Španělsku

Daily Mail připomíná, že nejde o jediné letošní úmrtí vysokého představitele Gazpromu. Jen den po zahájení ruské invaze na Ukrajinu, tedy 25.února, bylo nalezeno tělo Alexandera Tyulakova. Vysoce postavený úředník měl umřít v důsledku oběšení. Některé zprávy ale uvádí, že před smrtí byl hodně bit. Otázky vyvolává i smrt viceprezidenta společnosti Gazprombank Vladislava Avajeva. Byl nalezen mrtvý společně s manželkou a jejich dvěma dcerami v moskevském bytě v polovině dubna. Pistol měl mít v ruce sám Avajev, dodává Daily Mail.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Společnost Gazprom

Jedna z verzí uvádí, že muž byl dohnán k hrůznému činu kvůli těhotenství manželky s jejich šoférem. Sousedi viceprezidenta finanční pobočky energetické společnosti tomu ale příliš nevěří, jak píše web Daily Mail. V dubnu došlo ještě k jednomu vyvraždění celé ruské rodiny. Ve Španělsku byl zabit bývalý místopředseda největší ruské soukromé plynárenská společnosti Novatek Sergej Protosenja. Podle oficiální verze měl napřed rozsekat sekerou svou manželkou a dceru a sám se oběsit. Milionářův syn ale tvrdí, že šlo o trojnásobnou vraždu.

Seznam zemřelých

Ještě záhadnější je úmrtí vedoucího pracovníka energetického gigantu Lukoil Alexandera Subbotina. Ten byl v květnu nalezen mrtvý ve sklepě domu nedaleko Moskvy, kde měl podstoupit rituál voodoo. Původní verze hovořila o infarktu, později úřady napsaly, že za smrtí stál kokain a alkohol. Tím výčet podivuhodných úmrtí lidí ve vysokých pozicích energetických společnosti nekončí. Za nevyjasněných okolností zemřel také vysoký kremelský úředník a manažer ropného průmyslu Olexej Ogarev a telefonní magnát ukrajinského původu Jevgenij Panalta.

Spojitost těchto úmrtí s Kremlem naznačil telegramový účet General SVR. „Náhlá úmrtí bývalých a současných zaměstnanců struktur Gazpromu byla iniciována ředitele FSB Alexandrem Brotnikovem a tajemníkem rady bezpečnosti Nikolajem Patruševem po schválení prezidenta Vladimira Putina,“ cituje Daily MaiI. O záhadných úmrtích dvou ruských špionů Jevgenyja Lobačeva a Lva Sotskova psal také server CNN Prima News. Obě údajné sebevraždy od sebe dělí měsíc. Spojuje je použití stejné zbraně. Archaické poloautomatické pistole TT-30.

Co si o záhadných vraždách ruských boháčů myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Ukrajina by měla dostat téměř nesestřelitelné střely Taurus s dosahem 500 km,“ myslí si německý plukovník ve výslužbě R. Kiesewetter