Kdo stojí za vraždami ruských boháčů? Záhadné vraždy spojuje jedna zásadní věc

Zastřelení, otrava, záhadné nemoci či oběšení. Od konce února zemřelo několik Rusů zastávajících vysoké funkce. Nitky vedou k Putinovi.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na smrt ruských magnátů upozorňuje server Daily Mail. Minulý měsíc bylo nalezeno tělo multimilionáře Jurije Voronova v jeho bazénu u venkovského domu. Příčinou smrti ale nebylo utonutí, nýbrž zastřelení. V tratolišti krve byl nalezen také šéf společnosti Gazprom Invest Leonid Shulman. I jeho smrt není jednoznačně vysvětlena. Tělo bylo objeveno v koupelně a na obou zápěstích byly řezné rány. Údajně měl jeden z nejvyšších představitelů Gazpromu zanechat dopis na rozloučenou s tím, že trpí silnými bolestmi.

Smrt i ve Španělsku

Daily Mail připomíná, že nejde o jediné letošní úmrtí vysokého představitele Gazpromu. Jen den po zahájení ruské invaze na Ukrajinu, tedy 25.února, bylo nalezeno tělo Alexandera Tyulakova. Vysoce postavený úředník měl umřít v důsledku oběšení. Některé zprávy ale uvádí, že před smrtí byl hodně bit. Otázky vyvolává i smrt viceprezidenta společnosti Gazprombank Vladislava Avajeva. Byl nalezen mrtvý společně s manželkou a jejich dvěma dcerami v moskevském bytě v polovině dubna. Pistol měl mít v ruce sám Avajev, dodává Daily Mail.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Společnost Gazprom

Jedna z verzí uvádí, že muž byl dohnán k hrůznému činu kvůli těhotenství manželky s jejich šoférem. Sousedi viceprezidenta finanční pobočky energetické společnosti tomu ale příliš nevěří, jak píše web Daily Mail. V dubnu došlo ještě k jednomu vyvraždění celé ruské rodiny. Ve Španělsku byl zabit bývalý místopředseda největší ruské soukromé plynárenská společnosti Novatek Sergej Protosenja. Podle oficiální verze měl napřed rozsekat sekerou svou manželkou a dceru a sám se oběsit. Milionářův syn ale tvrdí, že šlo o trojnásobnou vraždu.

Seznam zemřelých

Ještě záhadnější je úmrtí vedoucího pracovníka energetického gigantu Lukoil Alexandera Subbotina. Ten byl v květnu nalezen mrtvý ve sklepě domu nedaleko Moskvy, kde měl podstoupit rituál voodoo. Původní verze hovořila o infarktu, později úřady napsaly, že za smrtí stál kokain a alkohol. Tím výčet podivuhodných úmrtí lidí ve vysokých pozicích energetických společnosti nekončí. Za nevyjasněných okolností zemřel také vysoký kremelský úředník a manažer ropného průmyslu Olexej Ogarev a telefonní magnát ukrajinského původu Jevgenij Panalta.

Spojitost těchto úmrtí s Kremlem naznačil telegramový účet General SVR. „Náhlá úmrtí bývalých a současných zaměstnanců struktur Gazpromu byla iniciována ředitele FSB Alexandrem Brotnikovem a tajemníkem rady bezpečnosti Nikolajem Patruševem po schválení prezidenta Vladimira Putina,“ cituje Daily MaiI. O záhadných úmrtích dvou ruských špionů Jevgenyja Lobačeva a Lva Sotskova psal také server CNN Prima News. Obě údajné sebevraždy od sebe dělí měsíc. Spojuje je použití stejné zbraně. Archaické poloautomatické pistole TT-30.

Co si o záhadných vraždách ruských boháčů myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Střelci na palubách vrtulníků. Tvrdě prověřeni Vietnamem, Afghánistánem a řadou dalších konfliktů