Sázky na Babišovu výhru se voličům nevyplatily, teď nemají na nájem. Člen ANO nabízí pomoc, jak peníze získat zpět

Andrej Babiš své sympatizanty před druhým kolem voleb vyzýval, aby si na jeho vítězství vsadili. O své peníze však lidé přišli a teď se mnozí z nich dostali do tíživé finanční situace.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kurzy sázkových kanceláří před druhým kolem ukazovaly, že výhra šéfa hnutí ANO v prezidentských volbách je nepravděpodobná, připomíná web Echo24. Sázející na Petra Pavla tak v případě jeho vítězství příliš nevyhráli, zatímco u Babiše si mohli výrazně přilepšit. Sám expremiér na to upozornil a lidi k sázení vyzval. „Byl jsem ve Fortuně, kurz je 12. Vsaďte si 1000 Kč a přijďte všichni volit, vyhrajete 12 000 Kč. Babiš vždycky pomáhá, za Babiše bude líp,“ napsal na sociální síť Twitter. Řada jeho sympatizantů radu poslechlo a teď mu spílají.

Sázkové kanceláře výzvě nepřikládají důležitost

Babiš ve druhém kole prezidentských voleb v souboji s Pavlem prohrál a lidé tak o své vklady přišli. Někteří proto na sociálních sítí zveřejnují výzvy, aby jim Babiš vsazené peníze proplatil. „Žádám o okamžité vrácení peněz! Okradl jste naši rodinu o 7000, byly to peníze na dovolenou! Jasně jste řekl, že vyhrajeme,“ napsala na Twitteru Stanislava Prokopová. Ve svém dřívějším příspěvku uvedla, že si vsadila celá rodina a těší se na výhru.

Web Novinky nicméně upozorňuje, že není zřejmé, jestli jsou některé příspěvky myšlenky vážně nebo jen v nadsázce. Výraznější nárůst sázejících po Babišově čtvrteční výzvě sázkové kanceláře nezaznamenaly. „Obecně zájem o sázky před velkým volebním finále vždy roste. Do jaké míry do zájmu o sázky promluvil ten tweet, nedokážeme odhadnout,“ citují Novinky vyjádření Tipsportu. Přesto není vyloučeno, že řada lidí přišla o peníze, které jim nyní budou chybět.

Pomoc skrz nadační fond

Problému si všímají i někteří politici. „Takhle pan Babiš mobilizoval voliče. Z hlediska počtu vsazení to fungovalo, občas někdo vsadil i částky v řádu desetitisíců. K výhře to nevedlo. Vedlo to ke zhoršení finanční situace některých lidí, kteří mu věří,“ napsal na sociální síť Instagram ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) k příspěvku ženy, která údajně na Babiše vsadila celý svůj rodičovský příspěvek a nyní nemá za co nakoupit jídlo pro děti.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Po volbách se množí příběhy lidí, kteří vsadili na výhru prezidentského kandidáta Babiše velkou část svých peněz

Kritikou vůči šéfovi hnutí ANO nešetřila ani Miroslava Němcová (ODS). „Tak kolik lidí Babiš cynicky odrbal, když je navedl na sázky? Měli by mu napsat. Věřím, že jim to rád bude kompenzovat, vždyť on jediný tady pracuje pro lidi, ne?uvedla senátorka na svém twitterovém účtu. Z některých příspěvků na sociálních sítích jasně vyplývá, že někteří lidé, kteří si vsadili, nemají kvůli sazkám ani na zaplacení nájmu.

Někteří se ale možná vrácení svých peněz opravdu dočkají. Šéf pražské buňky hnutí ANO Ondřej Prokop na stížnost muže, který tvrdí, že vsadil na Babiše svůj důchod a nyní je kvůli tomu v tíživé situaci, reagoval na Twitteru. „Pošlete mi prosím váš potvrzeny tiket kolik jste vsadil a podrobnou situaci – příjmy, aktuální stav, kolik platíte nájem atd.“ vyzval muže Prokop s tím, že jeho požadavek probere ve svém nadačním fondu na pomoc ohroženým seniorům.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Martin Duplák
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Zdravá a fit: Ideální cviky pro ženy po čtyřicítce, pro zdravé tělo i zdravého ducha
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou