Život jednoho člověka ovlivní osud dvou národů: Putin zemře a válka skončí, řekl Zelenskyj

Konec války na Ukrajině si přeje velké množství lidí. Ukazuje se, že k tomu stačí jen jedna událost a bude vše vyřešeno.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rusko si svou invazi představovalo jako rychlou akci, během které se podaří převzít v zemi vedení. V tom se ale Moskva velmi přepočítala. Ukrajinská nezlomnost nezná mezí a ukazuje se, že je zásadní pro úspěch Kyjeva. S pomocí Západu se v posledních týdnech daří Ukrajincům získávat zpět dokonce i okupovaná území. Rusům při své ofenzivě ale dává ukrajinská armáda šanci se vzdát. Nedávno bylo zveřejněno video, které ruským vojákům radí, jak se mohou vydat ukrajinským dronům, píše web Novinky.

Rusové se mohou vzdát dronu

Rusové se musí nejprve zkontaktovat s projektem Chci žít a poté se dostavit na zadané místo v dohodnutém čase. Tam přiletí dron, se kterým je třeba navázat vizuální kontakt, zvednou ruce nad hlavu a zamávat s nimi do stran, informuje dále server Novinky. Následně už je třeba bezpilotní letoun následovat a ten je dovede k ukrajinským pozicím. Linka projektu Chci žít má denně až sto hovorů, připomíná web iRozhlas.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Drony se ukazují jako důležitá součást války v moderní době nejen pro útočení

Je tedy zřejmé, že na ruské straně je mnoho těch, kteří už nechtějí v bojích pokračovat. Ruská armáda přesto nadále útočí na ukrajinské cíle. Musí plnit pokyny, které dává Kreml. Že válka na Ukrajině závisí na jediné osobě potvrzuje i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, uvádí web 444. Ukrajinská hlava státu v té souvislosti připomněla paralelu se Sovětským svazem. Zelenskyj si proto myslí, že v případě úmrtí ruského prezidenta Vladimira Putina by válka na Ukrajině skončila, píše dále server 444.

Zelenskyj: Válka skončí vítězstvím Ukrajiny

Naopak sám chce v čele Ukrajiny zůstat až do konce konfliktu, kdy jeho země vyhraje. Jiné politické plány do budoucna nemá. „Ani na to nemyslím. Budu upřímný: opravdu chci jet k moři a dát si pivo,“ cituje web 444 jeho slova z rozhovoru s Davidem Lettermanem. Zelenskyj od začátku války neopustil Ukrajinu. Většinou se nachází v Kyjevě, někdy navštíví vojáky na frontě, připomíná web iDnes. Naposled se objevil ve Slovjansku na východě země.

Město se přitom nachází jen zhruba 40 kilometrů od Bachmutu, kde se odehrávají aktuálně nejtvrdší boje. „Dnes na východě Ukrajiny – ten nejtěžší směr. Mám tu čest být tu na Donbasu s našimi obránci. Věřím, že se příště sejdeme v našem ukrajinském Doněcku, Luhansku. Jsem si jistý, že i na Krymu,“ cituje slova ukrajinského prezidenta pronesená směrem k vojákům server iDnes.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Konec bolesti kloubů a svalů, z těla ji vypálí obyčejná hořčice
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem