Při útoku na hotel v Doněcku byl zraněn vlivný ruský činitel Rogozin

Ukrajina dosahuje ve válce v posledních týdnech nemalých úspěchů. Některé útoky dopadají nejen na členy armády.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Aktuálně stále probíhají nejkrvavější boje na frontě u Bachmutu, informuje web CNN Prima News. Na Donbasu Ukrajinci odrazili další ruské útoky. Sami naopak úspěšně zaútočili na ruskou základnu u Kachovky v Chersonské oblasti. V důsledku toho zemřelo až 150 ruských vojáků a dalších 50 je zraněných, píše dále server CNN Prima News. Úder zničil i vojenskou techniku, celkem měli Rusové přijít o 20 kusů. Tento týden Ukrajinci podnikli úspěšný útok i v Doněcké oblasti.

Rogozina čeká operace

Při ostřelování utrpěl při zásahu hotelu zranění i bývalý šéf ruské vesmírné agentury Roskosmos Dmitrij Rogozin, který je bezpečnostním poradcem Kremlu, informuje web Blikk. V hotelu se nacházel i proruský premiér Doněcké lidové republiky Vitalij Chocenko, který také utrpěl zranění. O události informoval i sám Rogozin na svém telegramovém účtu. Podle jeho vyjádření někdo vyzradil informace o jeho návštěvě hotelu. Podle ruských médií tam Rogozin slavil své 59. narozeniny, palba začala krátce po Chocenkově příjezdu.

Nyní čeká bývalého šéfa ruské vesmírné agentury operace kvůli kovové střepině, která ho zasáhla nad pravou lopatkou, uvádí dále server Blikk. Jeho stav má být ale stabilizovaný. Někteří vyšli z palby mnohem hůře. Dva lidé dokonce zemřeli, jak informoval vůdce Doněcké lidové republiky Gyenisz Pusilin podle serveru Blikk. Ruská média se neshodnou, čím Ukrajinci zaútočili. Spekuluje se o amerických houfnicích M777 a dělostřeleckém systému francouzské výroby Caesar. Na událost reagoval i Kreml, píše dále Blikk.

Nemilosrdní Ukrajinci

Jeho mluvčí Dmitrij Peskov vyjádřil soustrast příbuzným obětí útoků a popřál zraněným brzké uzdravení. Zároveň uvedl, že ruští představitelé budou i nadále Doněckou oblast navštěvovat. Peskov si také v té souvislosti postěžoval, že „pokračující barbarské ostřelování obytných budov v osadách v Doněcké pánvi“ nikdo nezmínil před ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským během jeho návštěvy USA, informuje dále web Blikk.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Doněck se stal v poslední době terčem intenzivních ukrajinských dělostřeleckých útoků

Ukrajinská pohraniční služba ale informovala, že Rogozin se v Doněcku nacházel nelegálně. „Pohraničníci nemohli příslušný protokol osobně doručit Rogozinovi, který porušil zákony, a tak mu ho v době oslavy narozenin předali uvědomělí kolegové,“ cituje její vyjádření ČTK. Podle neoficiálních informací se stal obětí útoku bodyguard premiéra okupační správy Chocenka. Zasažený hotelový areál se nachází zhruba 20 kilometrů od frontové linie.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
S ucpanými tepnami zatočí obyčejný citron: Snižuje záněty, funguje i cholesterol
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety