Z Ukrajiny záhadně zmizelo 200 000 dětí a žen. Byly převezeny do pekla na zemi

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu odjely ze země miliony lidí. Podle amerických odborníků se někteří z nich stali oběťmi hrůzných zločinů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak píše web Daily Mail, téma ztracených ukrajinských žen a dětí rozbouřila zpráva Institutu pro obranu a bezpečnost ve Washingtonu a Centra pro záležitosti zahraničí politiky v New Yorku. Podle ní někteří uprchlíci z Ukrajiny byli pašování do Spojených arabských emirátů. Důvodem může být také to, že mnoho ruských oligarchů uprchlo k Perskému zálivu a potřebují rusky mluvící personál. Jak připomíná server Daily Mail, problém s obchodování s lidmi do Spojených arabských emirátů není novinkou, ale může kvůli běžencům z Ukrajiny narůstat.

Moderní otroctví

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského se ztratilo během války až 200 tisíc dětí a není tak vyloučeno, že řada z nich skončila právě ve Spojených arabských emirátech. I proto jeden z autorů zprávy Florian Schmitz vyzval, aby byly hnáni pachatelé k odpovědnosti a také požádal země, kterých se to týká, aby před problémem nezavíraly oči. Pašovány jsou hlavně děti a ženy, které odchází z Ukrajiny do Ruska. A to často i pod pohrůžkou násilí, jak připomněl Schmitz.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Volodymyr Zelenskyj

Obětí obchodování s lidmi se ale podle charitativních organizací stávají také ti, kteří se dostali do polských uprchlických táborů. Po převozu do arabských zemí jsou často nuceni provozovat prostituci či vykonávat práce v domácnosti. I proto se zpráva amerických expertů jmenuje Moderní otroctví v Dubaji. Na problematiku obchodování s lidmi mezi ukrajinskými uprchlíky upozornil také web Lidovky.

Ženy v ohrožení

Web píše, že dobrovolníci z Iniciativy Hlavák se setkali například s tím, že někteří muži obcházeli mladé ukrajinské ženy a nabízeli jim ubytování. Takové případy se objevují od začátku uprchlické vlny. Podle světových statistik jsou tři ze čtyř obětí obchodu s bílým masem ženského pohlaví. Jde především o uprchlice, které jsou na útěku vystaveny větší míře diskriminace, ohrožení nucenou prací, otroctvím a častěji jsou také sexuálně vykořisťovány.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Uprchlíci z Ukrajiny

Podle údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (NHCR) je v Evropě 6,3 milionů ukrajinských uprchlíků. Jen zhruba 3,7 milionu z nich požádalo o dočasnou ochranu. Celkově z Ukrajiny od začátku války odešlo více než 10 milionů lidí, což je více než pětina obyvatelstva. Konflikt se navíc zdaleka neblíží ke svému konci a dá se tak předpokládat, že toto číslo bude nadále narůstat.

Co si o zneužívání ukrajinských dětí a žen myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Střelci na palubách vrtulníků. Tvrdě prověřeni Vietnamem, Afghánistánem a řadou dalších konfliktů