Babiš vs. Pavel: Atmosféra houstne. Matka dítěte se na včerejší podpoře jednoho z kandidátů neváhala použít ostrá slova

Ve druhém kole prezidentských voleb se utká generál ve výslužbě Petr Pavel a šéf ANO Andrej Babiš. Oba pokračují v kontaktní kampani.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Kandidáti na Hrad už mají jen na týden na to, aby zburcovali své voliče, a proto objíždí intenzivně republiku. V Ostravě přivítaly Petra Pavla tisíce lidí, informuje web Novinky. Podle některých přítomných se na Masarykově náměstí sešlo nejvíce lidí od sametové revoluce. Odhady mluví o pěti až deseti tisících osob. Řada z nich se dostavila i s transparenty a českými vlajkami. Lidé také dávali jasně najevo sympatie s Pavlem, náměstím zněly pokřiky jako: „Pavel na Hrad“. Naopak vůči jeho soupeři měli jasný vzkaz: „Babiše do koše“, píší dále Novinky.

Lidé jsou vůči sobě zlí

Nejen Pavel se na pódiu v Ostravě objevil. Generála ve výslužbě v jeho cestě do prezidentského úřadu přišli podpořit také jeho protivníci z prvního kola, a to senátor Pavel Fischer či ekonomka Danuše Nerudová. „Jste součástí nové kapitoly v České republice,“ cituje její slova pronesená na ostravském náměstí server Novinky. Jejich dobrovolníci také mezi přítomnými rozdávali letáky a placky s Pavlem. Sám generál na závěr vystoupení sešel z pódia mezi lidi a fotil se s nimi.

iZdroj fotografie: abcMedia
Andrej Babiš vzbudil u mnoha lidí negativní emoce především svými billboardy o zastavení války

Na první pohled by se mohlo zdát, že na místě vládla jen příjemná atmosféra. Mezi lidmi samotnými tomu ale tak nebylo. Ve společnosti panuje velké napětí kvůli odlišnému názoru, což potvrdila pro Události247 i čtenářka Martina Šibíková z Ostravy, která čelila ostrým nadávkám.Včera jsem šla z obchodu, právě proti směru davu, který mířil na Masarykovo náměstí v Ostravě podpořit Petra Pavla. Malá holčička, mohla mít tak 8 let, se maminky zeptala proč jdu proti nim a nejdu na náměstí. Odpověď matky? To je totiž z……á volička Babiše,“ uvedla.

Objeví se i řada podvodů

Jde o další potvrzení, jak moc oba kandidáti rozdělují společnost na dva názorové tábory, a jak politika doléhá i na ty nejmenší. Pavel přitom nezamířil do Ostravy náhodou. Jde o lokalitu, kde dostal v prvním kole méně hlasů než Babiš. Oba kandidáti se rozhodli před druhým kolem navštěvovat právě ta města, ve kterých neuspěli, aby přetáhli hlasy od neúspěšných kandidátů, případně oslovili nevoliče, upozorňuje web iRozhlas. Strategie tkví také v tom, aby negativní kampaní otrávili soupeřovy voliče od účasti v druhém kole.

Vyostřovat se bude situace zřejmě čím dál víc. Emoce víří i ve vyjadřování řady známých osobností. Některé přitom mohou být falešné. Na sociální síti Twitter se například objevil příspěvek z účtu Mons. Jan Graubner, který srovnával Babiše s Adolfem Hitlerem, informuje web Echo24. Arcibiskupství pražské ale označilo účet za falešný. Sám arcibiskup se od vyjádření distancuje.

Jaká atmosféra ve společnosti podle vás momentálně panuje?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Martin Duplák
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
S ucpanými tepnami zatočí obyčejný citron: Snižuje záněty, funguje i cholesterol
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety