Namleté myši z továrny: Internetem začínají kolovat fotky nechutností, kterými krmí Putinovu armádu

Stále více informací potvrzuje, že stav ruské armády je velmi špatném stavu. Vojáci čelí někdy katastrofálním podmínkám.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Moskva se snaží vše představovat v růžových barvách, a proto je možné se dobrat pravdy jen díky uniklým informací. Špatný stav ruské armády doložily například dokumenty a osobní deníky nalezené v opuštěném ruském stanovišti v Balakliji v Charkovské oblasti, informuje web iDnes. Zjištěné poznatky ukazují, že jednotky jsou poddimenzované personálně i z hlediska vybavení. Vojáci zapsali do deníků i případy, kdy sice dostali třeba kvadrokoptéry, ale ty nebyly připraveny k letu, protože neměly nainstalovaný software, uvádí dále server iDnes.

Nepopsatelná chuť

Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) se navíc stav ruské armády, během léta výrazně zhoršil. Vojáci mají nejen špatné vybavení, ale také stravu. Web Fakt upozorňuje na video, které koluje na sociálních sítích a dokumentuje, že jídlo určené členům ruské armády je opravdu tragické. Poslední potravinová dávka byla nalezena poblíž Chersonu a po otevření pokrmu se mnoho lidí nestačilo divit. „Víte, co jedí Rusové na frontě? Věřte mi, je to děsivé. Obětoval jsem se pro vaši zábavu, dokonce jsem to zkusil,“ popsal muž na zveřejněném videu.

Datum výroby sice ukazuje, že jde o čerstvou potravinu, ale Ukrajinec, který ruské zásoby našel, mluví o velmi nepříjemném zápachu plísně. Ruští vojáci mají mít ve svém přídělu tři hlavní jídla. Jedná se o hovězí s fazolemi a zeleninou, rýži s hovězím masem a masové kuličky. „Ten zápach je nesnesitelný. Něco uvnitř stokrát zemřelo. Upřímně, chutná to jako zvratky,“ napsal Ukrajinec Mychajlo, který ochutnával údajné hovězí s fazolemi. O moc lepší podle něj nebyla ani rýže s masem.

Vodka chyběla

„Vůně je stejně hnusná jak první chod,“ cituje jeho slova web Fakt. Muž dále zavtipkoval, že uvnitř jsou zřejmě rozemleté krysy z továrny, protože chuť se nedá ani popsat. U masových kuliček zmínil, že zřejmě došlo k záměně názvu pokrmu, protože jídlo vonělo a chutnalo jako ryba. Součástí potravinové dávky určené pro ruské vojáky měly být dále masové konzervy s dýňovou pastou. Podle Mychajla to ale vypadalo, jako by v ní byly švábí stehna, píše dále web Fakt.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Někteří nově mobilizovaní ruští vojáci si museli údajně sami sehnat uniformy i spacáky

Tím výčet potravin pro ruskou armádu nekončí. Součástí balíčku měly být také plesnivé krekry, tavený sýr chutnajíc jako plast či další konzervované jídlo, které bylo složeno z 99 procent ze zpracovaného tuku. Jedinou dobrou položkou podle Ukrajince bylo jablečné pyré. Nemohl jsem v krmné dávce najít suchou vodku, abych si spláchl slzy,“ okomentoval ochutnávku ruských pokrmů na závěr muž. Někteří komentující na sociálních sítích proto vůči ruským vojákům vyjadřují i určitou lítost.

Zaslouží si podle vás ruští vojáci takovou stravu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články
Toto jsou nejčastější chyby při čištění podlah: děláte je také?
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
První pomoc od bolesti nabídne tenisový a lakrosový míček: Masáž s nimi pomůže od bolesti kloubů a zad
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Ženy to při autonehodě odnesou více než muži, zjistili vědci. Může za to konstrukce těla
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko se vrací ke konceptu mnohatisícové tankové flotily po vzoru SSSR: rozjede to ve velkém, válku na Ukrajině to ale neovlivní; snad